Hint Polisi Ethereum Madencilik Tırmıkçılarından 15 Milyon Dolar Ele Geçirdi

0
119
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Hint polisi, işletmecileriyle birlikte yatırımcılardan yaklaşık 100 INR (yaklaşık 15 milyon dolar) değerinde tırmık yapan MLM şemalarını işleten operatörleri ile bir Ethereum madencilik tesisine baskın düzenledi.

Delhi’nin polis departmanının Siber Hücre biriminin , operatörleri birden fazla şifreli para birimi tabanlı çok seviyeli pazarlama (MLM) şemaları çalıştırma suçlamalarıyla tutuklandıktan sonra, Ethereum’un token kripto-para birimi “eter” i için kullanılan 4000 metrekarelik bir komplekse baskın düzenledi.

Madencilik operasyonunun arkasındaki iki şahsın, 100 bitlik (yaklaşık 15 milyon dolar) tırmık yaptığı iddia edilmektedir. Bunlar, kazanç elde etmek için söz verilen iki yatırım bankası olan gainbitcoin.com ve bits2btc.com’a yatırım yapmalarını istemektedir. Her iki web sitesi de artık geçersizdir.

Yerel medyaya göre, bu gelirler Ethereum tarafından kullanıldı ve token kripto para birimini işleyen kararlı bir operasyon için fon sağlandı.

Hindistan’ın başkentinden gelen polis, Delhi’nin kuzeyinde bir şehir olan Dehradun’da, 500 adet grafik kartı ve sunucunun yanı sıra 100 adet Ethereum maden ocağı ele geçiren 4000 metrekarelik bir madencilik tesisine baskın düzenledi.

Bir yetkili yerel basın mensuplarına verdiği demeçte, “Kumar Alagh ve yardımcılarının kendisini kaçırdığını iddia eden yerel polise şikayette bulundu.”

Kumar ve Singh tutuklandı.

Bu arada, bir ay önce iddia edilen aldatmacanın operatörlerine karşı kurbanlardan birinin başvurduğu çevrimiçi bir dilekçe, MLM planının ek ayrıntılarını ortaya koyuyor. Mağdur, iki operatörün her ay bitcoinde 18 aylık bir kontratta% 12’lik bir ödeme sözü vermesinden sonra, Temmuz 2017’de 0,1 BTC’ye yatırım yaptı. Aynı mağdur, daha sonra 18 ay boyunca her ay% 12 ek getiri elde etmek için ek yatırımcılara ip vermeye teşvik edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here