Hin Devi ICICI, 250 Şirketin Bulunduğu Blockchain Platformuna Katıldı

0
113
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Ülkenin en büyük ikinci özel bankası olan Hintli bankacılık devi ICICI, 250’den fazla şirketin bulunduğu blockchain platformunda hem iç hem de dış ticaret finansmanı işlemleri yürütmek için harekete geçti.

Merkezi olmayan blok zincirleme teknolojisine duyulan güvenin dönüm noktasında olan ICICI bankası, ICICI’nin blok zinciri teknisyeni üzerinde çalışanlara sınır ötesi maaş ödemeleri, yurtiçi satıcı ödemeleri ve hammadde ödemeleri gibi çeşitli işlem türlerini üstlenen kurumsal firmalara hizmet vereceğine işaret etti.

Ülkenin önde gelen şirketlerinin daha hızlı, daha ucuz, daha verimli ve güvenli bir şekilde işlem yapma yolunu gösteren bir basın bülteni olan blockchain uygulamasına kaydolduğu duyuruldu.

Duyuruda, “Blockchain teknolojisinin kullanımı, karşı tarafları aynı platformda buluşturarak, kağıt üzerinde ticaret finansmanı sürecini basitleştirerek, kısa zamanda karar almayı mümkün kılıyor” denildi.

ICICI, özel blok zincirini inşa etmek için kullanılan teknoloji türüyle ilgili ayrıntıları saklarken, alıcılara  tüm şubeleriyle hizmet vereceğini duyurdu. Hindistan’daki en büyük gerçek dünyadaki blockchain uygulamasının ülkedeki 4.800 (+) ICICI şubesi arasında olabileceği ihtimali yüksek.

Daha önce bildirildiği üzere Haziran 2016’da ICICI , temel bankacılık hizmetleri için blockchain teknolojisinin araştırılması ve kullanılması için proaktif olarak yeni bir bölüm oluşturdu. Yıl bitmeden önce banka, Hindistan’da ticaret finansmanı ve havale işlemlerini kolaylaştırmak için uzmanlaşmış özel yapım bir blockchain üzerinden sınır ötesi havaleyi deneyen ilk şirket oldu. Hindistan’daki bir ICICI banka şubesinden, Dubai’de bir Emirates NBD şubesine gerçek zamanlı para transferi gerçekleştirilen başarılı bir işlem oldu.

ICICI genel müdürü Chanda Kochhar, bu hafta 250 şirketin kapsamlı bir şekilde yüklenmesinin duyurulmasıyla birlikte, daha önce bankanın blok zincirleme teknolojisinde “ sürekli olarak baktığını ” belirttikten sonra, daha geniş blok taşınma uygulamalarına yönelik daha geniş hedefler ortaya koydu.

Başka bir deyişle, aynı zamanda sektörde blok zincir kullanılarak kapsamlı bir ekosistem yaratmak ve bu girişimin daha da benimsenmesine katkıda bulunmak için ortak çalışma standartlarını geliştirmek maçıyla eş bankalar ve diğer ortaklarla işbirliği yapılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here