Güvenilir Bitcoin Cüzdanı Nasıl Oluşturulur?

9
144
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Güvenilir Bitcoin Cüzdanı Nasıl Oluşturulur 

Güvenilir Bitcoin Cüzdanı Nasıl Oluşturabilirim Hakkında ki Tüm Sorularınızı Video dan Öğrenebilirsiniz

Bir Hayli depolama türü ve bitcoin cüzdan türü vardır. Gerçekte Bitcoinleri saklamak gerçek Bitcoinleri saklamak değil Bitcoin adresimize hususi şahsi anahtarımızı saklamak olarak anlaşılmalı.

Bitcoin Cüzdanlarına ilişkin detaylı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. 

Bitcoin Aleni anahtar/gizli anahtar çiftlerini kullanarak çalışır. Aleni anahtar hesabımıza aktarım yapılabilmesi için kullanılan ve herkezin bilebileceği bir izlerken iken, saklı anahtar ise hesabımızdan nakit gönderirken bu işlemi onaylamak için kullandığımız şifredir. Bu saklı anahtar ‘cüzdan’ dediğimiz yazılım bünyesinde saklanır ve bu cüzdanların değişik emniyet düzeylerine sahip bir fazla türü vardır. Bahsedeceğimiz ilk cüzdan bitcoin QT cüzdanı olacak.

 

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Genel Yayın Yönetmeni

9 YORUMLAR

  1. videolu anlatıma yer verdiğiniz çok iyi olmuş çünkü diğer sitelerde ve çoğu yerde yazılı anlatım mevcut uzun uzun yazmışlar sıkıcı olduğu için sonunu getiremiyoruz hiç ama video paylaşımınız sayesinde keyifle dinledim

  2. Videoların çok iyi bilmeyen adama her şeyi açık açık anlatıyorsun teşekkürler 🙂 Aklıma takılan bir soru var yanıtlarsan sevinirim.

    Diyelim bitpay veya herhangi bir başka cüzdanda belirli oranda bitcoinimiz mevcut. Bu programlar için bir şey oldu deprem oldu, volkan patladı, kafalarına taş düştü vesaire vesaire uygulama yapımcısı tarafından silindi. Cüzdanda olan bitcoinleri kurtarma durumu söz konusu mu yoksa giden coinlerin ardından bir bardak soğuk su mu içilir? :)

  3. Mrb Alp hocam. Ücretli koçluk yapıyor musunuz? Sıfırdan bişiler araştırıyorum ama sanırım, yol gösterici olmadan çok zor. Danışmanlık hizmeti almak isterim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here