Güney Kore, Kripto Para Değişimi Yapan 3 Bankayı Denetleyecek

0
102
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Güney Kore, mali düzenleyicisi yeni AML normlarına uygunlukları nedeniyle kripto para birimi takasına hizmet veren üç büyük yerli bankayı denetleyeceğini doğruladı.

Yapılan açıklamada, Finansal Hizmetler Komisyonuna katılan (FSC) para aklama ve yasadışı mali akışları önlemek için görevli bir bekçi olan Kore Finansal İstihbarat Biriminin (FIU), 19 Nisan ve 25 Nisan arasında yeni kurulan kara para aklamayı önleme konusundaki çabalarını incelemek üzere Saha Dışı Banka, Kookmin Bankası ve Hana Bank’ın yerinde denetimlerini gerçekleştireceğini söyledi.

Özellikle, NongHyup Bank, Güney Kore’nin en büyük kripto para birimi değişim borsalarından olan Coinone ve Bithumb’a hizmet vermek için dikkat çekici.

Daha önce bildirildiği gibi, Güney Koreli düzenleyiciler, yerel bankalar tarafından sunulan anonim sanal banka hesaplarıyla anonim kripto paralı işlemlerini yasaklamak için harekete geçti.

En az altı bankanın kripto para birimi işlemlerinde, tüccarın banka hesabı ile kripto değişim hesabı arasında eşleşen gerçek bir isme hükmeden yeni önlemler içeren yeni alım satım hesapları gerçekleştirildiği görüldü. 30 Ocak’ta, anonim ticaret yasağı başladı ve birden fazla banka yeni KYC-görevine uygun hesaplarla hizmet vermeye başladı.

FIU ayrıca, yeni kurallara uyumu sağlamak için kendi denetimlerini ve denetimlerini yürütmek için diğer finans kurumlarını teşvik etmeye çalışıyor.

Anonim ticaret hesaplarına geçişin ülkede gerçek ismi hesaplarına Kore’nin kripto para ticaretine vergilendirme getirmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here