Güney Afrikalı Yatırımcılar Kripto Para İşine Giriyor

8
229
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Güney Afrika’da büyük bir yatırım şirketi olan Sygnia Asset Management, bu yılın sonunda bir kripto para birimi değişimi yapacağını açıkladı.

Bölgesel iş haberleri kuruluşu BusinessTech, R180,6 milyar R $ (14,5 milyar $) değerindeki şirketin, bu yılın üçüncü çeyreğinde – SygniaCoin denilen borsa açmayı planladığını yazdı.

Sygnia CEO’su Magda Wierzycka, “2018 yılının üçüncü çeyreğinde bir kripto para birimi değişimi olan SygniaCoin’i piyasaya sürmeyi hedefliyoruz” dedi. “Kripto para piyasası, uluslararası ve yurt içinde hızlı bir hızla gelişiyor ve hem iç hem de uluslararası akışları çekiyor” diye devam eden Wierzycka, “Fintech odağı ile Sygnia, kripto paraları benimseyen ve yatırımcılara uluslararası bir altyapı, iyi tasarlanmış gözetim ve standart tasarruf ürünleri ile entegre edilmiş güvenli bir ticaret ve yürütme platformu sunan ilk büyük finansal hizmet kuruluşu haline gelmek için iyi bir konumdadır” dedi.

Wierzycka, SygniaCoin’in operasyonel ve güvenlik politikalarını, New York eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından benimsenen ve kripto para birimi değişimlerini yöneten en katı düzenleyici rejimlerden biri olarak kabul edilen BitLicense çerçevesi üzerine kurması gerektiğini söyledi. Wierzycka’nın bu açıklaması kurumsal yatırımcılara daha iyi hizmet vermesini sağlayacak.

Ticarete ek olarak, Sygnia, trader’lara diğer yatırımları yanında Sygnia hesaplarında kripto para tutma imkanı sunacak. Şirket ayrıca yatırımcılar adına bir dizi kripto paraya yatırım yapacak özel bir fon oluşturacak.

Son aylarda piyasada genel bir düşüş trendi yaşarken, Güney Afrikalılar arasındaki kripto paralara olan ilgi yükseldi. Yakın zamanda yapılan bir ankette, henüz kripto paraya yatırım yapmayan Güney Afrikalıların yüzde 47’sinin, ya doğrudan ya da kripto-para birimi madencilik çiftlikleri işleten şirketlerde vekaleten yatırımlar yoluyla bunu yapmayı planladığını belirtti.

8 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here