FedEx Kritik Kargo Gönderileri İçin BlockchainiTest Ediyor

0
142
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

FedEx Kritik Kargo Gönderileri İçin Blockchain Tecknolojisini Test Ediyor

Dünyanın en büyük kargo şirketlerinden birisi olan FedEx, blockchain teknolojisinin lojistik endüstrisinde devrim yaratacağından ve geride kalmamak adına işlemlerinde bu teknolojiyi kullanmaya başladılar.  Dev Lojistik firması FedEx özellikle yüksek maliyetli, kritik görevi olan kargoları takip etmek için blockchain’i kullanmanın yollarını aktif olarak test ediyor. Blockhain defterlerinin bu iş için çok uygun bir teknolji olduğunu düşünen şirket yetkilileri bu süreci hızlandırarak özellikle samsung gibi büyük tedarikçilerinin işlemlerini hem daha güvenli hemde daha hızlı bir şekilde yapmayı planlıyor.

Yönetim Kurulu Başkanı Fred Smith Pazartesi günü New York’taki bir blok konferansta yaptığı açıklamada, “Tedarik zincirinde, taşımacılıkta ve lojistikte büyük, büyük etkileri olduğuna dair oldukça eminiz.” Dedi. “Dünya çapında tedarik zincirlerini tamamen değiştirecek bir sonraki sınır.”

Teknolojinin Ana çekim alanı ise hiç şüphe yokki kalıcı ve değişmez defter kavramıdır. Küreselleşmekte olan ekonomilerde gönderiler dünyanın her tarafına yayıldığında, defter, tüm tarafların üzerinde anlaştığı tek bir kayıt ile önemli bir şeffaflık sağlayabilir. Blockhain teknolojisi bu kargo işlemlerinde prosedürleri daha şeeffaf olarak takip edilmesinin yanı sıra oluşabilecek tüm anlaşmazlıklarıda giderebilecek gibi görünüyor.

BiTA, blockchain standartlarının geliştirilmesi ve nakliye endüstrisi için eğitim için bir forum oluşturmak üzere deneyimli teknoloji ve nakliye yöneticileri tarafından oluşturuldu. Amacımız, blockchain teknolojisinin gelişmesine büyük önem veren nakliye teknolojisi endüstrilerinde lider şirketleri bir araya getirmektir.

Binlerce firma üyelik başvurusunda bulundu.

FedEx’in testleri ayrıca, BiTA ile sektördeki standartların ütülenmesini de içerir. BiTA, blockchain’in iş süreçleri için hızlandırmaya ve otomasyona ek olarak maliyetleri azaltabileceğine inanmaktadır. Üyelik listesinde şu anda BNSF Demiryolu, Koch Lojistik ve Penske de dahil olmak üzere nakliye juggemerleri bulunmaktadır.

 

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here