Facebook KriptoPara Reklamlarında Düzenlemeye Gitti

0
79
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Facebook Reklam Ağında Kripto PAra Reklamlarına Yapılan Engellemede Düzenlemeler Yapıldı. ICOlar hala Yasak

Facebook yaptığı açıklamada Sosyal Medya ağı üzerinde yayınlanan reklamlarda Kripto Paralara ilişkin yasaklarını ve koşullarını revize ettiğini açıkladı. Yapılan duyuruda tamamen reklamların kaldırılması olarak algılanmamasını bunun bir düzenleme olduğu özellikle belirtildi. Icolara ilişkin reklamlarda ise kesin yasak durumu söz konusu. 

Yasak politikası hakkında, Facebook Bussinessin yayınladığı yazı şöyledir. 

Geçtiğimiz birkaç aylık süre diliminde Kripto paralara ilişkin politikamızı iyileştirmenin en iyi yolunu aradık. Hali hazırda bazı reklamlara izin vermek ve güvenli olduklarından emin olmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. 26 Haziran’dan başlayarak, onaylanmış reklam verenlerden kripto para birimi ve ilgili içeriği tanıtan reklamlara izin vermek için politikamızı güncelliyoruz. Ancak, ikili seçenekleri ve başlangıç ​​para tekliflerini (ICO)tanıtan reklamları yasaklamaya devam edeceğiz.

Bu açıklamadan anlaşıldığı üzere Kripto para için yapılacak danışmanlık ve diğer hizmetleri içeren reklamlar ile, borsaların reklamlarının yayınlanmalarına izin verileceği anlaşılıyor.

Facebook, Ocak 2018 ve ICO çılgınlığı sırasında Kripto Para reklamları için tam bir yasak koydu. Bu aynı zamanda düzenleyici kurumların ciddiyetle mücadeleye başlamadan önce, yaygın bir ICO dolandırıcılığının olduğu bir zamandı. Facebook’un kararı, kullanıcıları sahtekârlıktan ve hırsızlıktan koruma amacının bir parçası olarak devreye girdi ve belkide böylelikle bir çok ico dolandırıcılığınında önüne geçildi. 

Yine de, kripto meraklıları, Yasal ve işini doğru yapan işletmeler bu yasağı çok benimseyemediler. Rusya ve Asya’daki küresel Kripto Para Gruplarıda yasağa karşı Facebook’a karşı davalar açtılar. 

Google’ın ve Twitter’ın Kripta Para Reklam Engelleyicileri 

Google, Twitter ve Facebookun yaptığı reklam yasakları haliyle kendilerinide etkiledi. En büyük gelir kaynakları olan reklam hizmetlerinde yaptıkları bu tür kısıtlamalar ileride onlara nasıl yansıyacağını görmek içinde bir ön aşama olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle icolar etrafında dönen bu yasakların önümüzdeki süreçte nasıl evrileceğini hep beraber göreceğiz. 

 

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here