Ethereum ve Ripple Dakikalar içinde %10 Yükseldi

0
79
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Ethereum ve Ripple Neden Arttı 

Bitcoinin Dün başlayan düşüşü ile beraber 6200 dolara düşmesi sonucu herkeste beliren doğal olgu bir tekrarın tekrarını izlemekten farksızdı. Son zamanlarda sürekli olarak 6000-6200 bandına gerileyip 7400e kadar çıkan sonra tekrar düşen bir bitcoin ve onu izleyen Altcoinleri görmüştük. Bu seferki düşüş ve toparlanma diğer tüm zamanlardan daha hızlı oldu. Düşüşte hızlı gerçekleşti, yükselişte hemen oldu. 12 saat içerisindeki bu hareketlilikte en çok dikkat çeken nokta ise ETH ve XRPnin 5 dakikalık bir süreçte %10-15 aralığındaki artışı idi.  Piyasadaki para eksikliğine rağmen bir anda yükselen bu iki büyük coinin neden yükseldiğine dair çeşitli teoriler bulunmaktadır. Şimdi bunlara beraber göz atalım.

rippleXRP Yükselmesinin Olası Faktörleri

Son 12 saatlik dilimde herhangi kayda değer önemli bir gelişme yaşanmamasına rağmen bu coinleri hareketlendiren şeyin ne olduğu konusunda yatırımcılarda ciddi kaygılar bulunuyor.  Bugün öğle saatlerinde Ripple ripple topluluğunda bazı kişiler Ripple tarafından büyük bir gelişmenin olacağı yönünde konuşmaya başladılar. Bu söylentilerin henüz kamaoyu ile paylaşılmadığı tarzındaki konuşmalar ripple hisselerinde artış olarak göze çarptı.

Ripple, 2018 yılı başlarından beri potansiyel bir coinbaase entegrasyonu beklentisi içerisindedir. Kripto Para Piyasasındaki güvenilir kaynaklar Ripple için önemli ortaklıklık veya yeni bir gelişmenin olmadığını belirttiler buna rağmen XRPnin bu denli yükselişi kaygı uyandırdı.

XRP’nin bir kaç dakikada birden bire yükselmeye başladığını göz önüne aldığımızda söylentilerin XRP fiyatını yükselmesinde etkin olduğunu net olarak görüyoruz.

XRP için son zamanlarda dolar ve bitcoin karşısındaki zayıf kalan coinlerin başında geldiğini söyleyebiliriz.  XRPnin bu şekilde artmış olmasının piyasaya düzeltici bir ralli tetiklemesi için başlatıldığını söylemek yanlış olmaz. Tabi bu tamamen varsayım olup yatırım tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.

ETH’de Şüpheli Hacimler 

Genel olarak kripto para piyasasındaki Bitcoinden sonra en büyük kripto para birimi olan Ethereum, büyük bir ölçeği ve merkezi olmayan bir ekosistemin parçasıdır. Bu nedenle sektördeki bir neden tek başına bir tetikleme yapamaz.

Piyasadaki tek bir geliştirmenin ETH fiyatında olumlu veya olumsuz etki etmesi için çok büyük bir gelişme olması gerekir. Bu nedenle ETH’nin fiyatındaki ani artış ciddi fiyat kaybından sonra bir grup yatırımcının ETH satın alarak bir nevi düzeltme yaptırdığını söyleyebiliriz.

Bugün yani 19 Eylül’de ortaya çıkan bu anormal piyasa hareketleri, piyasanın hala güvensiz olduğunu ve ileriye dönük olarak istikrarlı bir yükselişin kapısını aralamadığını düşünüyoruz. Temkinli olmakta fayda görmekteyiz.

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here