Ethereum Fiyatı Yılbaşından Bugüne kadarki En Düşük Tutara Düştü

0
196
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Ethereum Fiyatı 500 $ ‘ın Altında Düştü. Bundan Sonra Ne Olacak? 

Kripto Para piyasasında Salı gününe kadar inişlerle devam eden ivme aşağı yönlü gidişini sürdürüyor. Bu gidiş tüm coinlerde düşüşler yaşattı, Ethereum fiyatının 500 $ ‘ın altına düşmesi ve bitcoin fiyatının bir önceki yılın en düşük seviyesine yaklaşması hepimizi tedirgin ediyor açıkçası. 

Büyük kripto paralarının büyük bir kısmı aslında güne ufak bir yükseliş ile başlamışlardı. “ Kanlı Pazar ”  olarak tabir ettiğimiz ve toplamda 40 milyar doların buharlaştığı zeminin küçük bir kısmını geri kazanmaya başlamıştı. Ancak piyasa bu kısa toparlanmayı sürdüremedi ve Salı günü sabah saatlerinden itibaren neredeyse tüm Kripto Paralar dolar karşısında değer kaybetmeye başladı. 

Geri çekilme psikolojik açıdan önemli olan 500$  altına inmesi ile  etherum fiyatını zorladı ETH, Bitfinex’te 24 saat işlem hacminde % 5’lik bir düşüşü temsil eden 488$ dolardan işlem görmeye başladı. Bunun etkisiylede piyasa değeri 50 Milyar$ altına düştü. 

Eth Fiyat Tablosu

Bitcoin fiyatında yaşanan düşüş haliyle ETH ve diğer tüm coinlerde bir düşüşü tetikliyor. ETH Bitcoinin düşüşünden etkilenerek yılbaşından bugüne kadarki en düşük seviyesine yani 500 $ bandına yerleşti. Şu anda, bitcoin 6,500$ desteğinin üzerinde tutunmaya çalışıyor. ve bu değerin piyasa karşılığı 112.2’Milyar Dolarlık bir market hacmine sahip. 

Yaşanan bu düşüşün kesin nedeni henüz tam olarak açıklığa kavuşmuş değil. Piyasaya yeni giren kurumsal yatırımcılar nedeniyle bekenen yükseliş tahminleri, şahsi yatırımcıların faizlerden bekleneni tam olarak elde edememiş olması ve yatırımların tam anlamıyla gerçek bir yatırıma dönüşmemesi nedeniyle yatırımlarını geri çekmiş olmaları gibi görünüyor.

Gerçek zamanlı bir bitcoin fiyat tablosu için buraya tıklayın .

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here