Ethereum Fiyatı – Ethereum Price

1
155
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Ethereum Fiyatı ? – Ethereum Price 

Ethereum, ilk bakışta bir “altcoin” gibi görünse de gerçekte altcoinlere göre daha çok yenilik içeren bir dijital nakit birimidir. Ethereum sözleşmesi ise (komut dosyası) işlevselliğine sahip, aleni kaynak kodlu, ulusa açık, blok tabanlı, dağıtılmış izlerken operasyon platformudur. Ethereum, beynelmilel bir müşterek düğüm ağı kullanarak komut dosyalarını çalıştırabilmesi için merkezi olmayan bir Turing tam sanal makinesi ya da öbür adıyla Ethereum Sanal Makinesi ile operasyon görür. Ethereum, hesaplar ortasında aktarılan ve hakikatleştirilen hesaplamalar için katılımcı düğümleri telafi etmek için kullanılan“eter” isimli bir şifreleme simgesi  de sağlar. Gas adında dahili bir operasyon fiyatlandırma mekanizması ise, spam’ı azaltmak ve kaynaklarını file üzerinde tahsis etmek için kullanılır.

Ethereum’un Kurucuları vitalik buterin, charles hoskinson, anthony diıorio, gavin wood olmak üzere dört benlik bir ekiptir. Bitcoin mantığından yola çıkarak oluşturulmuştur. şahsına ait hususi bir imla dili vardır. Bu işletim sistemi kullanılarak “merkezi olmayan” yazılım protokolleri geliştirilmesine imkan sağlanır. Böylelikle tıpkı anne işletim sistemi bünyesinde ve yalnızca bir blok zincir üzerinden kabul edilmiş kontratlar kullanarak binlerce altcoin yaratmak olası olabiliyor.

Ethereum gerçekte esas olarak bitcoin ile aynı teknolojik yapıyla çalışıyor. Bitcoin’in daha da geliştirilmiş hali diyebiliriz. Ethereum, bitcoin gibi merkeziyetsizleştirilmiş, şifreli ve güvenli işlemleri olası kılan blok zincir teknolojisi ile geliştirilmiştir.

Ethereum olabildiğince süratli büyüyen bu sistemde etr 2015 yılının nihayet aylarında 0.42$ Değerindeyken, 2017’nin ilk aylarında 12$ bedelini bulmuştur.

Ethereum, 830 dolara yükseldi! Bir aralar 1400 Dolar seviyesinede çıkan ethereum bugün itibariyle 700 Dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin’den sonra en yüksek yekün değere sahip olan kripto nakit birimi Ethereum, 1430 dolara yükseldi.

Ethereum, Bitcoin’in yerini ala bilirmi?

Bitcoin ile Ethereum kıyaslama bünyesinde olunca, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin, bitcoin ile uygulanan kıyaslamalar için şöyle bir açıklamada bulunmuştur;

“Eğer dijital paralar ile dünya’daki kıymetli kaynakları karşılaştıracaksak bitcoin’i en popüler maden altınıdır, litecoin’i ise ondan sonra gelen gümüş olarak kabul edilir. Bu halde ethereum diğerlerinden tam olarak değişik olarak petroldür. Zira ethereum’un arkasındaki teknoloji geleceğin internetinin enerji kaynağı olacaktır. Bu sebeple biz ether’i ‘kripto yakıt’ olarak adlandırılır. Ethereum platformunun gereksinim duyduğu enerji ether (eth) ile sağlanacak.”

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here