Etherecum ASIC Madencileri, Bitmain’in Preordersle Piyasayı Vuracak

0
118
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Ethereum ASIC madencileri, en büyük ikinci ve yeni kripto para birimi için yeni bir dönem başlatarak piyasaya girmeye hazırlanıyor.

Açıklama yapan Çinli madencilik donanım üreticisi Bitmain, ilk ASIC madencilerinden Antminer E3’ün ön siparişlerini kabul ettiğini duyurdu.

Kabul edilen siparişler arasında Uygulamaya Özel Entegre Devre (ASIC) çiplerini kullanabilen ilk Ethash madencilerinden ve Ethash tabanlı kripto para birimlerinde kullanılan Ethereum, Ethereum Classic bulunuyor.

Ancak, Ethash eskiden ASIC’ye dirençli olsa da, yapılan açıklama sürpriz olmadı. Wall Street araştırma firması Susquehanna; Bitmain’in Asya’ya yaptığı son gezide Antminer E3’ün gelişimini doğruladığını açıkladı. Daha küçük üreticilerin de, Ethash ASIC’leri geliştirdikleri bildiriliyor, ancak bunların bir üretim sürümünün ne zaman görülebileceği ise netleşmiş değil.

Bitmain, Antminer E3’ün en az 180 MH / s üreteceğini duyurdu. Madenciler pazara henüz ulaşamasada, muhtemelen Bitmain firması onları kullanacak. Bu olay geçen yılki fiyat artış trendini ve son aylardaki Ethereum’un karma oran artışını açıklamaya yeterlidir.

Bazı insanlar ASIC gelişimini sektör için net bir pozitif olarak görse de, diğerleri ASIC’lerin bir kaç şirketin özellikle de baskınlığı hâlâ rakipsiz olan Bitmain’in sektörün merkezinde olduğu görüşünde.

Kısa bir süre önce Antero’nun Epi’nin piyasaya sürülmesi, Quick’in Bitmain’in bir Cryptonight ASIC madencisinin serbest bırakılmasına tepki vermesi gibi, ASEİ direncini eski haline getirmek için Ethereum’un sert bir çatal yürütme çağrılarını yoğunlaştıracağı görüşü hakim.

Geliştirici Piper Merriam tarafından hazırlanan ve geçtiğimiz hafta yayınlanan bir Eterleum İyileştirme Önerisi (EIP), kullanıcıların ASIC direncini geri kazanmak için bir çatal destekleyip desteklemeyecekleri konusunda yaptığı ankette oy kullanmalarını istedi. Yazının yazıldığı tarihte, 934 tane vekalet ve 37 tane oy kullanma hakkı vardı. Katılımcı oran yüzde 96 olarak belirtilirken Piper Merriam lehine yüzde dört olduğu ifade edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here