Etereum Bitcoin Gölgesindemi Kalacak ?

0
66
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Ethereum Bitcoin Çekişmesi Nasıl Gidiyor ?

Ethereum geçtiğimiz bir kaç haftada bitcoin karşısında epey hırpalandı. Aslında aylardır hırpalanıyordu bu sefer diğerlerinden farklı olan şey Yükselen bir piyasada diğer tüm coinler gibi ETH’ninde bitcoin karşısında yönünü aşağı çevirmesiydi. Aynı oranlardaki bir yükseliş trendinde Ethereum fiyatı şuanda olduğundan en az %15 daha fazla olmalıydı.  Makul olan fiyatı 600 Dolar seviyesine yakın olması iken şuan itibariyle 475 Dolar çevresinde dönüyor. Son bir haftaya baktığımızda gün bazlı veya saat bazlı farketmeksizin ETHnin her anda BTCYe karşı değer kaybettiğini görüyoruz.

Bitcoin Yükselişi Dururmu? ETH Kaybettiğini alırmı?

Bitcoin bir haftadır piyasayı şimdiye kadar olmadığı kadar yüksek bir hakimiyet oranı ile kontrol ediyor. Sadece ETH veya BCC gibi büyük altcoinler değil neredeyse tüm altcoinleri ezip geçiyor. Bu aşamada bitcoine karşı durabilen nadir coin olarak gözümüze XLM çarpıyor.    Bitcoin yükselişi bir nebzede olsa dizginlenmiş gibi görülsede bunun aldatıcı olduğunu söyleyebiliriz. Kar satışları olduğu ve alıcılar pozisyonlarını korudukları için fiyat 8200-8400 aralığında dalgalanıyor. Ama küçük bir hamle ile 8500ü aşması muhtemel olan bitcoin bu trendi devam ettirirse Altcoinler dahada kaybetmeye hazırlanmalılar. Ama piyasa hacmindeki bir düşüş ise parayı hızla Tethere veya Altlara kaydırabilir. İşte bu altlar için iyi senaryo olarak önümüzde duruyor. Bitcoinden çıkan paranın bir bölümü bile Altcoinlere can suyu olabilecek seviyededir.

Eteryum Fiyat Analizi

coinmarketcap.com EThereum Fiyatı

Ethereum fiyat aralığına baktığımızda Mayıs Ayında 830 dolar seviyesinde iken bugün 500 Doları aşamamış ama karşısında Baz olarak alınacak olan bitcoinin 6000 Dolar Seviyesinden 8400 Dolara çıkması ETH topluluğundada büyük bir tepkiyle karşılanıyor.  New York merkezli bir Kripto hedge fonu olan Tetras Capital , “ETH, baskın bir değer deposu (SOV) için gerekli olan önemli özelliklerden yoksun açıklaması yaptı. Yani Ethereum’un hem teknik hem de ademi merkeziyet cepheleri  ile ilgili meseleleri var. Sermaye Artırımının metalaştırılması halihazırda gerçek ETH talebinin ana kaynağında yiyor açıklamanın devamı olarak göze çarpıyor.

Ethereum Topluluğu Ne Diyor ? 

Reddit, büyük tartışmalarla resmen kaynıyor. Tartışmaların odağına bakıldığında Topluluk ile diğer ölçekleme yapanların aynı ortak paydaya sahip olmadıkları net olarak görülüyor. Kullanıcı yorumlarında bu tür düşüşlerin her Kripto para için yapılabileceği belirtiliyor. ETH Fiyatının geçen sene 420 Dolar seviyesinden 140 Dolara düştüğündede benzer bir durum yaşandığı belirtiliyor.  Daha sonra Bitcoin durulması ile ETH 1200 Dolarlara Kadar çıkmıştı. 

Bu aşamada yapılması gereken en önemli şey, Biriktirmek, zarar ettiğinde bile dik durabilmek ve tabiki rahat bir kafa.  Kripto Paralar Bitcoinin durduğu anda yükselişini başlatacak

 

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here