Estcoin Planları Azaltıldı

0
106
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Avrupa Merkez Bankası’ndan (ECB) yapılan eleştirilerin ardından, Estonya’nın “Estcoin” i başlatmaya yönelik iddialı planları sınırsız bir şekilde azaltıldı.

Estcoin Planları Ezilmiş

Ağustos 2017’de, Estonyalı yetkililer Estcoin adlı devlet destekli bir kripto parası yayınlama planlarını açıkladı ve dünyanın ilk devlet destekli ICO’sunu sundu. Ülkenin dijital varlıklarını ekonomik çerçevede uygulamaya yönelik dahice planlı planı, Estcoin’in her bir birimi euro’ya sabitlenmiş bir “sabit borcun” benzeri bir kripto para birimi önerdi.

Bu hamle son derece ileriye dönükken, Estonya yetkilileri Avro bölgesi statülerini kaybetmiş gibi görünüyorlardı ve bu da onları para politikaları konusunda zorunlu ECB kurallarına tabi tutuyordu. Her şeyden önce, duyuru ECB Başkanı Mario Draghi ve diğer bankacılık yetkililerinden ağır eleştiriler aldı.

Ancak, 1 Haziran 2018’de Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapor, ülkenin ICO ile devam etmek için tüm planları bıraktığını veya dijital belirteçle ilgili görüşlerini en aza indireceğini belirtti.

İsveç ve Norveç’in yanı sıra Estonya, teknolojik açıdan en gelişmiş ülkelerden biri olarak görüldü. Estcoin’in 2017 yılında duyurulması bu noktayı daha da kanıtladı.

Ancak, bastırılmamış bir Draghi, Euro’nun ülke için tek para birimi olabileceğini belirterek, dijital belirteç teklifini açıkça eleştirdi. O zamanlar, Estcoin ile ilgili “yanıltıcı hükümet raporları” konusundaki hayal kırıklığını dile getiren ECB valisi Ardo Hansson tarafından yankılandığını düşünüyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here