Enigma (ENG) Intel İle Ortaklık Yapacak

0
100
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Enigma şirketi Intel ile ortak bir projeye başlandığı haberleri dolaşmaya başladı. Gelişmenin detaylarına bakıldığında Gizlilik ve bilgisayar teknolojilerini geliştirmeye yönelik çalışmaların yapılacağı bu konudada ENG tabanını mahremiyet esaslı ilkelerinin kullanılacağı bir teknoloji geliştirme konusunda anlaşma imzalandığı görülüyor. Tüm bu haberler Borsada işlem gören coinin fiyatını 1.39 $ ‘dan 1.65 $’a yükselmesi ile sonuçlandı. Bu coinin 2 hafta önceki elde ettiği en yüksek tutar olan 2.16$ seviyesine yaklaştığını gösteriyor.

Enigma’nın fiyatı Mayıs ayının sonundan bu yana gittikçe düşen bir eğilimi vardı.  Mayıs ayının sonunda 3.17 $ ‘a kadar ulaşan coin bu seviyeden sonra 2.00 $ seviyesinin altında seyretti. Eng Coin fiyat olarak en yüksek seviyesine 10/01/2018’de 8.04 $ ile ulaştı. Sonrasındaki süreç ise sürekli olarak düşüş ve çıkışlar ile devam etti. 

Eng/USD Grafiği 


Enigma, Gizlilik Çözümleri Geliştirmek İçin Intel İle Ortaklığının Detayları Açıkladı.

Enigma’nın kurucusu ve CEO’su Guy Zyskind , Bir blog yazısında şirketin gizlilik koruma hesaplama teknolojileri geliştirmek için Intel ile ortaklık kurduğunu belirtti. Açıklamada Enigma, hesaplamalar yapılırken verilerin korunmasına izin veren Intel Yazılım Koruma Uzantıları (SGX) kullanacaktır.

Zyskind, her iki şirketin de blokajlarla karşı karşıya kaldıkları gizlilik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmeyi düşündüklerini kaydetti.

Yazılım ve hizmetler grubunun başkan yardımcısı ve Intel Corp. platformunun güvenlik ölümünün genel müdürü Rich Echevarria, kendi blogunda üç Hafta içerisinde gerçekleşecek 3 konuya özellikle değindi. İlk olarak teknoloji çalışanlarının bu hafta İsrail’deki Siber Haftası’ndaki sunumunda stres atacak,

Analiz ve güvence için daha fazla veri sağlayan iş yüklerinin ortaya çıkmasının yeni teknolojiler arayışına giren şirketlerin Blok zincirleme konusunda ciddi yatırımlar yapılacağı açık olarak önümüzde duruyor.  Intel’in teknolojileri tüm bu alanları geliştirebilir, çünkü SGX daha iyi veri koruması sağlayan bir donanım güvenilir yürütme ortamı sunar.

İkinci bir konu yapay zeka (AI) için bir güvenliktir. Bu, gelişmiş istismarları tespit etmek için IA’nın kullanıldığı güvenlik için AI’nın yanı sıra verileri, algoritmaları ve parametreleri korumayı içerir.

Üçüncü tema, iş süreçlerini iyileştirme sözü vermeye devam eden blok zincirinin güvenliği. Echevarria, Intel teknolojilerinin dağıtılmış defter ağlarının gizliliğini, ölçeklenebilirliğini ve güvenliğini artırabileceğini söyledi.

 

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here