En İyi 100 Blockchain Projesinden 94ü Ethereum Tabanlı

0
188
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

En Üst Düzeyde İşlem gören 100 Blockchain Projesini üzerinde yapılan incelemede %94’ü Ethereum Üzerine inşa edildiği görüldü.

Kripto Para araştırmacısı ve YouTuber olan Kevin Rook tarafından yapılan açıklamada;  Ethereum topluluğunun zaten 250.000’den fazla geliştiricisi var ve en büyük 100 blok projeden 94’ü de Ethereum ağının içerisinde yerini aldı.  Açıklamasının devamında

“Arkanızda büyük bir geliştirici tabanı olmadan mükemmel uygulamalar ve ürünler üretemezsiniz. Ancak bugün, Ethereum platformunda yaklaşık 250.000 geliştiricinin yarattığı muhteşem bir destek var. Kripto Piyasasının hala çok küçük olduğu düşünüldüğünde  250.000 şok edici bir sayıdır. Rooke, Ethereum’un Truffle adlı kalkınma çerçevesinin 500.000’den fazla indirmeye ve hatta 2018’deki fiyat düşüşüne rağmen, kalkınma çıkarlarının artmaya devam ettiğini söyledi .

Diğer Merkezi Olmayan Uygulama Protokolleri Rekabet Edebilir mi?

Bitcoin , Ripple , Bitcoin Cash ve Litecoin gibi ödeme odaklı blockchain ağlarından ayrı olarak kripto para birimlerinin ve jetonların büyük çoğunluğu , Ethereum protokolünün üzerine kurulmuştur. Hatta Tron Piyasa değeri olarak en büyük 10.büyük para birimi olarak işlem görmektedir.

Ethereum Tabanlı olarak işlem gören Kripto paralara göz attığımızda göze çarpan en bilindik projeleri şöyle sıralayabiliriz.

2 milyar dolar Çin merkezli IoT blockchain ağı VeChain,

1 milyar dolarlık yüksek performanslı blockchain Ontology,

900 milyon dolar Güney Kore merkezli ICON

850 milyon dolarlık Sharding odaklı blockchain projesi Zilliqa, şu anda Ethereum ağında mevcut olan büyük blok projelerin birkaç örneğidir.

Geçtiğimiz yıl boyunca, Ethereum’a karşı rekabet etme ve lider insan merkezli uygulama platformuna dönüşme hedefiyle, alternatif blok zinciri protokolleri ortaya çıkmıştır. EOS , NEO , Cardano , Qtum ve ICON, merkezi olmayan uygulamalara odaklanarak, küresel pazarda önemli pazar değerlemesi ve varlığını elde etti.

Eos için Milyarder yatırımcı Mike Novogratz‘un desteğiyle, tarihteki en büyük yatırım işleminde (ICO) 4 milyar dolar topladı. Dünyanın en büyük 100 blok projeden sadece NEO, Cardano ve Qtum, önde gelen blockchain protokolü olma vizyonuyla sıfırdan inşa edilmiş ademi merkeziyetçi uygulama protokolleridir.

EOS‘un ana ağının önümüzdeki 24 ila 48 saat içinde başlaması beklenen milyarlarca dolarlık Token satışına rağmen, akıllı kontratlar işini çözmek için hala Ethereum ağına güveniyor. EOS’un Ethereum protokolünün güvenliğini ve verimliliğini arttırdığı için EOS tokenleri için gelen fonları kanıtlamak için bir Ethereum akıllı sözleşmesi kullanılmaktadır.

EOS Topluluğu

EOS Vakfı, değerli fırsatlar ve milyonlarca dolar ödülü ile hackathonlar aracılığıyla canlı bir topluluk oluşturma girişimine çoktan başladı. Diğer blockchain projeleri, Ethereum ile rekabet etmek için aynı şeyi yapacaktır. Ancak, şu an itibariyle, Ethereumun hâkim olduğu akıllı sözleşme platformunun lideri olmaya devam edecek gibi duruyor.

 

 

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here