Dünyanın En Büyük Elmas Perakendecisi De Beers Blockchain Projesine Katıldı

6
130
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Dünyanın En Büyük Elmas Perakendecisi De Beers Blockchain Projesine Katıldı

Dünyanın en büyük pırlanta mücevher perakendecisi olan Signet Jewelers, Güney Afrikalı mücevher juggernaut De Beers Group tarafından geliştirilen Diamond blockchain programı Tracr’a katıldı.

Signet, Tracr pilot programının bir parçası olan ve ortak bir dağıtılmış deftere işlenen her bir pırlantayı izleyecek olan endüstri devleri korosunun bir parçası.

Blockchain projesi, mücevherlerin Afrika’daki savaş bölgelerindeki köleler tarafından mayın taramasından müşteriye kapsamlı izlenebilirlik sağlayarak yasadışı “çatışma elmasları” olmadığını garanti ediyor.

Müşteriye İzlenebilirlik

Tracr, aynı zamanda yol boyunca hırsızlık veya yasadışı ikame anlamına da geldiğinden, son kullanıcılar yani tüketiciler, elmasının gerçekliğini ve kökenini test edebilir. Her bir elmasın benimkilerden perakende satışa kadar dijital olarak izlendiği ilk programdır.

De Beers CEO’su Bruce Cleaver beyanında, “Tracr, blockchain teknolojisinin faydalarını tam elmas değer zincirine getirmeye odaklanıyor – tüketicilere güven, daha fazla verimlilik ve daha düşük maliyetle ticaret ve daha fazla görünürlükle sektöre borç verenler sağlıyor” dedi.

Tracr’ın programı 2018’in sonlarında piyasaya sürmesi bekleniyor. Her bir elmasa taşı ağırlığını, rengini ve berraklığını saklayan benzersiz bir kimlik kodu verilerek tüm bilgiler ortak bir veri tabanında paylaşılıyor.

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here