Coinbase Kurumsal Müşterilerine Blok Ticareti Oluşturmak İçin Chicago’da Ofis Açıyor

0
103
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kripto Para birimi devi Coinbase, Chicago’da bir ofis açmaya ve profesyonel ticaret platformu olan GDAX’e daha fazla kurumsal müşteri çekmek için blok ticareti için destek eklemeye hazırlanıyor.

Konuyu bilen kaynakları gerekçe gösteren Business Insider, Coinbase’in blok ticareti sunmaya başlayacağını bildirdi. Bu da, tüccarların kurumsal müşteri tabanını oluşturmaya ve önemli bir acı noktasını çözmeye çalıştıklarından, tüccarların borsadaki normal sipariş kitabının dışında büyük siparişler vermelerine olanak sağlıyor.

Yüksek hacimli tüccarlar, geleneksel kripto-para borsalarında emirleri yürütmek için zor bir zaman geçirmekteler. Çünkü büyük siparişler nispeten daha az işlem gören piyasalarda önemli fiyat değişimlerine neden olabilir.

Blok ticareti ile siparişler, borsaların sürekli güncellenen sipariş defterleri dışındaki piyasa yapıcılarına dağıtılır ve işlemler genellikle gecikmeli olarak yayınlanır. Bu faktörler, büyük siparişlerin bir kripto para biriminin exchange fiyatı üzerindeki etkisini azaltmaya yardımcı olur.Hizmetin, şu anda dünyanın en büyük dokuzuncu kripto para birimi değişimi olarak yer alan ve günlük yaklaşık 315 milyon dolarlık işlem hacmine sahip olan GDAX yoluyla sunulması bekleniyor.

Birçok firma, kurumsal alıcılar için tezgah üstü (OTC) alım satımı sunmaktadır. Goldman Sachs destekli Circle’ın cryptocurrency ticaret masası, son zamanlarda büyük ölçekli yatırımcılardan gelen büyük talep nedeniyle, bitcoin siparişleri için minimum büyüklüğü 500.000 $ ‘a iki katına çıkardı.

Daha önce, Coinbase, en az 10 milyon dolar değerinde varlık depolamak isteyen müşterilere açık olacak bir kriptoasset servisi başlattığını açıkladı.

Yayın ayrıca San Francisco merkezli döviz operatörünün, şehrin profesyonel ticaret şirketleri için bir sığınak statüsü nedeniyle Chicago’da bir ofis açma kararı aldığını da bildirdi. Kurumsal odaklı operasyonlarını burada değiştirmek, bu firmalardan en üst düzey yetenekleri avlamak ve GDAX’a çekmeyi umduğu tüccarlarla ilişkilerini geliştirmeye yardımcı olabilir.

CCN’nin bildirdiği gibi, Coinbase’nin, geçen Ağustos ayında aldığı D rakamı fonlama turunun sonunda elde ettiği resmi değerlemeden yaklaşık 6,4 milyar dolarlık yaklaşık 8 milyar dolarlık bir artışla 8 milyar dolar olduğunu iddia etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here