Çin 2.3 milyar dolarlık OneCoin Piramidi

0
210
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Çin 2.3 milyar dolarlık OneCoin Piramidine Baskın Yapıldı

Çinli savcılar tarafından yapılan operasyon ile yaklaşık 2.3 milyar dolarlık yerli OneCoin dolandırıcılığı yapan toplam 98 kişiden son kalan 4 kişiyide yakaladı. OneCoin güvenlimi sorusunu soran tüm yatırımcılara bir referans olabilecek yazıyı okumanızı tavsiye ederiz.

Zhuzhou Procuratorate’un Hunan eyaletindeki ofisi tarafından yayınlanan bir habere göre, yirmi Çin vilayetini kapsayan muazzam bir piramit planına ilişkin iki yıllık bir araştırma, Çin’de “Weika Sikke” olarak bilinen OneCoin ile ilgili 100’den fazla kişinin tutuklandığını yazdı.  Tutuklanmaya neden olan olayın raporunda yetkililerin toplamda 106 kişiyi yaklaşık 15 milyar yuan’lık toplam yatırımcılardan gelen ve yaklaşık 2,3 milyar dolara tekabül eden coini kendi çıkarları için kullandıkları ve dolandırıcılık yaptıkları suçlamasıyla tutukladı. Kovuşturulanların birçoğu, piramit şemasına 10,000 yuan’dan 5 milyon yuan’a (1.500 – 780.000 $ arası değişen ) tutarlarda zimmetine geçirdikleri tespit edildi. Bu konuda pramit yöneticileri 4 Yıl hapis cezasına çarptırılmıştır.

Yetkililerin yaptığı açıklamada iki yıllık soruşturma boyunca “on milyonlarca” işlem gerçekleştirecek şekilde analiz edilen 20.000 banka hesabına sahip Hunan eyaletinde soruşturulan en büyük MLM vakasıdır ifadesi göze çarpıyor.

Çin menşeli Daily Daily gazetesi , bu yıl Mayıs ayından itibaren Çin’de OneCoin operasyonunun devam ettiği ve 27 havuz hesabında toplam 2 milyon kayıtlı üye hesabının sermayesinin 140 üst üye seviyesinde yer aldığını bildirdi. Pramit sistemlerinde üst üyeler alttakilerin paylarından hiçbir şey yapmadan kazanç sağlayabilmektedir.

Devlet tarafından finanse edilen yayınlardan olan The Paper , piramit şemasıyla bağlantılı olarak toplam 119 şüphelinin tutuklandığını ekliyor. Yetkililer şimdiye kadar yaklaşık 1,7 milyar yuan (yaklaşık 266 milyon $) geri kazanmayı başardılar.

Bulgar vatandaşı Ruja Ignatova tarafından kurulan OneCoin, neredeyse kurulduğu yıldan beri birçok ülekinin güvenlik güçleri tarafından sürekli olarak inceleme altındaydı. Belçika’da , Macaristan ve Birleşik Krallık’ta 2016 yılında OneCoine karşı halk uyarılmıştı.  İtalya’daki bir tüketici gözlemcisi de geçtiğimiz yıl Finlandiya’da polisin yerel OneCoin operasyonu üzerindeki baskılarını açıklamasından önce bir piramit şemasını etiketledi .

Bu yılın başlarında, Bulgar Özel Savcılığı, yerel makamlara hileli düzen üzerinde daha geniş çaplı bir uluslararası baskının parçası olarak baskın düzenledi .

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here