Charlie Lee Bitcoin Satın Alın Dedi BTC 7000 Üstüne Çıktı

0
67
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Charlie Lee Bitcoin Satın Alın Dedi Yükseliş  Başladı.

Litecoin yaratıcısı Charlie Lee twiterden attığı mesaj ile takipçilerine herhangi başka bir şeye sahip olmadan mutlaka 1 Bitcoin sahibi olun diyerek bir mesaj gönderdi. Salı günü atılan bu twit ve market hacminin artışı coinlerin yükselişi tamamen tesadüfmü bilemiyoruz. Ama tesadüf isede iyi bir tesadüf olduğunu söylemek gerek.

Bitcoin Yükseldi, Market Hacmi Arttı

Salı Akşamından başlayarak dün bütün gün süren yükselişlerin en büyük sebebi hiç kuşkusuz birden bire borsaya giren 30 Milyardı. Çok uzun bir süredir 6800 direncini test edip geçemeyen ve her fırsatta dile getirdiğim gibi güçlü bir şekilde geçmediği taktirde geçemeyeceğini belirttiğim bitcoin bir bıçak gibi 7400 seviyesine kadar biranda çıktı. Daha sonra küçük bir gerileme yaşasada şuanda 7800 sınırına ulaşmak için güç depoluyor diyebiliriz. Market Hacmine bakıldığında 255 Milyar seviyesinde seyrederken 262 Milyar Dolar seviyesine çıkan buradan bir momentum sağlayan BTC bir anda 30 Milyarlık Market Hacmi ile beraber 7400 Üstüne çıktı.

 

Charlie LEE Tepkilere Maruz Kaldı

Lee Tweterdan yaptığı açıklama sonrasında bir çok kesim tarafından sert eleştirilere maruz kaldı. En Büyük Eleştiri ise kendi Para birimi Litecoinin değerini düşürmesi oldu.  Hatta LTC değerini bilerek düşürdüğü konusundada bir çok eleştiri geldi.  Doğal Olarak Lee bu eleştirilen hepsini redederek yaptığı açıklamanın bir realiteyi gösterdiğini vurguladı.

Bitcoin Litecoin Analizi

Bitcoin cephesinden baktığımızda toplamda 21 Milyon jetonu bulunduğunu görüyoruz. Litecoin cephesinde ise bu sayının 84 Milyon olduğu görülüyor. CoinMarketCap verilerine göre Litecoin piyasa hacmi olarak en değerli 6. kripto para olduğu görülüyor. Bitcoin ve Litecoin haraketlerine bakıldığındada nispeten aslında birbirini takip ettiği çok net olarak görülüyor. Fakat Litecoin özellikle litepay hezimetinden sonra daha fazla etkilendiği açıkça söylenebiliyor.
Bitcoin (kırmızı çizgi) ile
Litecoin (mavi çizgi) işaretlenmiştir.

Bitcoin Fiyatı ve Litecoin Fiyatı

Anlık verilere Baktığımızda Bitcoinin 7424 Dolar Seviyesinde olduğunu görüyoruz. Güncel bitcoin fiyatı için buraya bakabilirsiniz.

Litecoin göstergelerinde ise 91 Dolar seviyesini görüyoruz. Litecoinin 400-600 Dolar seviyelerini gören kişiler için elbette bu miktar bir hayal kırıklığı yaratıyor. Litecoin fiyatı için detaylı analizlere buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here