Büyük Bankalardan Blockchain ve Kriptoya 364 Milyar Dolarlık Yatırım

0
163
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

ABD büyük bir yatırım firması olan Federe Yatırımcılar’ın portföy yöneticisi Steve Chiavarone, 364 milyar dolar değerinde müşteri varlığını gözeten bir yatırım firması olduğunu belirterek, blockchain teknolojisinin dördüncü sanayi devrimini destekleyeceğini ve Seul Belediye Başkanı da dahil olmak üzere birçok büyük ölçekli yatırımcı ve politikacıların tutumunu yansıttığını belirtti.

Büyük Bankalar Crypto’da

JPMorgan, Goldman Sachs ve Bank of America gibi büyük bankalar, bankacılık hizmetleri, krediler ve iş çözümleri sağlamak için büyük ölçekli şirketler ve şirketler ile işbirliği yapıyor. Bunun dışında, işletmeler de üçüncü parti hizmet sağlayıcılarla çalışmakta ve tedarik zincirlerini ve küçük operasyonlarını sürdürmek için denetimler, uzlaşma ve el emeği maliyetleri için üç ayda bir milyonlarca dolar harcamaktadır.

Chiavarone, birçok büyük bankanın kripto para ve blok zinciri teknolojisi için bankalardan artan talebi kolaylaştırmak amacıyla blok zincir ve kripto para birimi sektörüne yoğun bir şekilde yatırım yapmaya başladığını belirtti. Başlangıçta, bitchin blockchain teknolojisine erişmenin tek yoluydu. Son zamanlarda Chiavarone, bankaların çok çeşitli blockchain ağlarını ve teknolojilerini keşfetmeye başladığını belirtti.

Bluzelle gibi Blockchain başlangıçları, HSBC, KPMG, Microsoft ve MUFG gibi büyük ölçekli şirketler için güvenilir blok-zincir ağları oluşturmuşlardır. Bunlar aynı zamanda birkaç blockchain konsorsiyumu üzerinden Ethereum ve Ripple gibi blockchain ağlarını kullanmaya devam etti.

Chiavarone, blok zincirinin devreye girmesi ve ağların arka ofisleri, kapsamlı işçiliği değiştirmek ve tedarik zincirlerini işletmekle ilgili maliyetleri ortadan kaldırmakta başarılı olması durumunda, blockchain teknolojisinin bir sonraki sanayi devrimine öncülük edebileceğini vurguladı.

Federated Investors gibi dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden bazıları, yalnızca Blockchain teknolojisinden faydalanabilecek Intel ve Nvidia gibi holdinglerin stoklarını araştırıyor. Bank of America gibi bankaların bölgeye yatırım yapmaya devam etmeleri nedeniyle, kripto-para birimi işletmeleri, blok zinciri işletmeleri ve blok zincir ağları dahil olmak üzere blok zincir sektörünün büyümesinin tek faydalanıcıları katma değerde bir artış sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here