Brezilya’nın En Büyük Yatırım Firması XP Investimentos Cryptocurrency Exchange’i Başlatacak

0
137
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

500.000’den fazla müşterisi olan ve 35 milyar doları aşan bir finansal hizmetler firması Brezilyalı yatırım devi XP Investimentos’un bir kripto para birimi değişimini başlatması bekleniyor . Ülkenin Federal Gelir Dairesi’ne göre, XP Investimentos kayıtlı sermayesi yaklaşık 7,3 milyon doları XDEX INTERMEDIACAO LTDA’yı tescillettirdi.

Veriler, yeni şirketin Ağustos 2017’de başlangıçta XP COIN INTERMEDIACAO olarak kaydedildiğini gösteriyor. Kasım ayında, çoğu kripto paranın işlemeye başladığı dönemde, döviz, sermaye aldı ve XDEX’e döndü. Bu yılın başlarında, 7,3 milyon doların yaklaşık yüzde 80’ini aldı.

Yerel haber bülteni Portal Bitcoin’e göre , Federal Gelir Bakanlığı’ndan alınan veriler şirketin XP Investimentos ile ilgili olduğunu gösteriyor. Yeni kripto para birimi değişimi hakkında açıklama yapılmazken, yerel haber bülteni, isimsiz bir kaynağın tezgah üstü işlemlere odaklanacağını açıkladı.

Kripto alanını bir süredir araştıran XP Investimentos Ekim 2017’de “XP Bitcoin” markasını tescil ettirdi. Şirketin araştırılmasının ardından kripto-para piyasasını incelediğini açıkladı. Bir ay sonra, yatırım devi Brezilyalı bir cryptocurrency uzmanı olan Fernando Ulrich’i işe aldı

Bu, Brezilya’nın cryptocurrency borsalarının ve işletmelerinin “rakip” kripto-para birliği oluşturduğu bir zamana denk geliyor. İki “rakip” dernek, kripto para birimlerinin ülkede nasıl düzenlenmesi gerektiği konusunda henüz kesin değil. Dernek başkanı Fernando Furlan şunları söyledi:  “Yasal belirsizlik var. Amaca bağlı olarak, bir ödeme aracı veya finansal varlık olarak düşünülebilir“

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here