Boston Koleji Araştırmacılarına Göre, ICO Yatırımcı Ortalama Yüzde 82 Kâr Eder

2
130
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Boston araştırmacıları tarafından yayınlanan rapora göre, ortalama ICO yatırımcısının hala önemli bir kârla devam ettiğini gösteriyor.

“Dijital Laleler” başlıklı 54 sayfalık rapor? İlk Para Teklifinde Yatırımcılara Geri Döndü deniliyor.

İlk Para Tekliflerinde Yatırımcılar

Çalışmada, ortalama ICO jetonunun bir tokmak değişimine ilişkin listelemeye girdikten sonra açılış fiyatından açılış fiyatına kadar yüzde 179 oranında bir artış olduğu ve ortalama 16 gün süren bir holding dönemi olduğu anlaşıldı. 60 gün içinde listelemeyi başaramayan jetonların alıcılar için toplam zararı temsil ettiği varsayılsa bile, ortalama yatırımcı USD’ye karşı yüzde 82’lik bir kâr elde etmeyi başardı.

ICO jetonlarını bir borsada listelenene kadar satın almak isteyen yatırımcılar bile, ilk 30 gün içinde ortalama yüzde 67 artarken, etkileyici getiriler elde etmeyi başardılar. Bu getiri, uzun zaman dilimlerinde belirteçleri olan yatırımcılar için önemli ölçüde artmış, hodlers 90 gün boyunca yüzde 140, 180 gün içinde yüzde 430 ve 360 ​​gün içinde yüzde 1.880. Ancak, araştırmacılar çoğu ICO tokensinin tam bir takvim yılı için işlem yapmamaları nedeniyle, bu daha uzun süreler için daha az veri noktası olduğunu belirtmiştir.

Araştırmacılar şunları söyledi:

“Raporlarımız, ICO yatırımcılarının kuralsız teklifler yoluyla yeni kanıtlanmamış platformlara yatırım yapmak için telafi edildiğini gösteriyor. Dolandırıcılıkların sayıca fazla olsa da, çalıntı sermaye açısından önemli olmadıklarını çünkü yatırımcıların kendilerini bulması için yeterince çekilmez olduğunu öne sürmektedir. ”

Yatırımcılar, “Sonuçlarımız, kabarcıkların bir göstergesi olabilirken, aynı zamanda, kuralsız teklifler yoluyla kanıtlanmamış gelir öncesi platformlara yatırım yapma riski yüksek tutarlıdır” diye de eklediler.

Kripto para yatırımcıları, “Bu çok zor bir soru çünkü hiçbir şey pazarın sermayeyi bugüne kadar yeteri kadar verimli bir şekilde tahsis etmeye devam edeceğini garanti etmiyor. Geriye dönük olarak, birçok düşük performans göstermiş olsa bile (ihraç fiyatlarının altında listelenen veya ticaret yapan ICO’lar), ortalama olarak sanayiye geri dönüşlerin büyük ölçüde olumlu olduğunu gördük ”dediler.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği  2.Sınıf Öğrencisiyim 24 yaşındayım 3 yıldır editörlük hizmeti yapmaktayım.

2 YORUMLAR

  1. ilker hocam yazınız gayet güzel ve detaylı bir bilgi vermiş teşekkür ederim bulamadıgım herşey kriptoevi.com da teşekkür ederiz bu yazılar için

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here