Borsa Sitelerine Nasıl Kayıt Olunur? Hangi Borsa Sitesini Kullanmalıyım?

1
190
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Borsa Sitelerine Nasıl Kayıt Olunup İşlem Yapılır

 

Son zamanlarda popüler hale gelen kripto paralar, beraberinde bu alanda hizmet veren borsa sitelerini de beraberinde getirdi. Kripto paraların altyapı olarak güvenli olması, kullanılacak olan sitelerin güvenli olacağı anlamına gelmemektedir. Bu sebeple kullanabileceğiniz güvenilir borsa sitelerini nasıl kullanılacağını anlatacağız.

Binance nasıl kullanılır?

Güvenilir Bitcoin sitesi olan binance.com, son zamanlarda adından sıkça söz ettirmektedir. Bitcoin ile beraber birçok alt coinlere de hizmet veren binance.com, günlük işlem hacmi ve yapılan kampanyalarla güvenilir borsa sitesidir.

Binance.com sitesinden yararlanmak için öncelikle siteye üye olarak giriş yapmanız gerekmektedir. Sağ üst tarafta yer alan Register butonuna tıklayarak giriş için kullanacağımız bilgileri giriyoruz.

binance nedir

Burada yer alan bilgilere sırasıyla; e-mail adresinizi, giriş için kullanacağınız şifrenizi, şifrenizin tekrarını ve eğer varsa siteye daha önce kayıtlı olan referansınızın ID bilgisini gireceksiniz. Daha sonra “I agree to Binance’s Terms Of Use” seçeneğini işaretleyerek Register butonuna basarak üyeliği oluşturuyorsunuz. Bu aşamadan sonra sizin bir robot veya yazılım olmadığınızı anlaması için bir doğrulama yapılması gerekiyor. Aşağıdaki gibi bir ekran ile karşılaşıyorsunuz..

bin2

Bu ekranda aşağıdaki oku kullanarak yapbozun parçasını eksik yere denk getirmeniz gerekiyor. Bu işlemi de tamamladıktan sonra sistem e-mail adresine bir onay postası gönderiyor. Bu e-mail spam klasörüne de düşebileceğinden dolayı e-mail hesabınızı iyice kontrol ederek e-mail içindeki onaylama bağlantısını tıklamanız gerekiyor. Bu işlemi de tamamlayınca artık siteye giriş yapabilirsiniz.

Giriş işlemi için bundan sonra sadece belirlediğiniz e-mail adresinizi ve şifrenizi kullanarak giriş yapacaksınız. Sağ üstte yer alan Login butonuna tıklayarak siteye giriş yapabilirsiniz. Bu işlem için aşağıdaki ekran gelecektir ve sırasıyla e-mail adresinizi ve şifrenizi girerek siteye girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

bin3

Sisteme giriş yaptıktan sonra site sizin güvenliğiniz için iki adet seçenek sunuyor. Bu seçeneklerden SMS Onayı seçeneği sadece Çin için geçerlidir. Bu seçenekler size aşağıdaki gibi bir ekranla gösteriliyor. Dilerseniz bu adımı atlayabilirsiniz (Skip for now) fakat güvenliğiniz için bu doğrulamayı kullanmanızı öneriyoruz.

bin 4

Nasıl Para Yatırılır ve Aktarılır?

Yabancı bir borsa sitesine kredi kartınızla veya havale gibi yöntemlerle para aktarmazsınız. Bu nedenle öncelikle Türkiye borsasından coin almanız gerekmektedir. Bu işlem için aşağıdaki siteleri kullanabilirsiniz.

  • btcturk.com
  • paribu.com
  • koinim.com
  • koineks.com
  • veya Kimlik bilgilerinizin paylaşılmasını istemiyorsanız bizden tedarik edebilirsiniz.

Bu siteler üzerinde coininiz varsa veya bu sitelerden kendinize coin aldıktan sonra artık binance.com’a coin aktarımı yapabilirsiniz. Bunun içinse binance.com üzerindeki cüzdan adresinizi kullanacaksınız. Bu adres için Bitcoin ile işlem yaptığınızı varsayarak BTC yanındaki Depozit butonuna basın. Burada yer alan BTC Deposit Adress bilgisi sizin cüzdan adresinizdir. Daha sonra satın alma işlemini yaptığınız siteye giderek Çekme işlemi yaparak bu adresi çekme alanındaki kısma yazıp aktaracağınız tutarı girerek işleminizi tamamlayınız.

Bitfinex Nasıl Kullanılır?

Kripto para borsaları arasındaki diğer bir güvenilir borsa sitesi olan bitfinex.com için dünyanın en büyük Bitcoin marketi durumunda olduğu söylenmektedir.

Bitfinex.com sitesine kayıt olmak için sağ üstte yer alan “Sign Up” butonuna basarak aşağıdaki ekrana bilgileri girmeniz gerekmektedir.

bin5

Burada yer alan bilgileri dikkatli ve doğru bir şekilde doldurarak sisteme kayıt işlemini gerçekleştiriyoruz. Bu adımdan sonra burada belirtilen e-mail adresine gönderilen onay e-postasındaki bağlantıyı tıklayarak üyeliğimizi doğruluyoruz.

bin6

Bu işlemleri tamamladıktan sonra artık siteye giriş yapabiliriz. Sayfanın sağ üst tarafında yer alan “LOG IN” butonuna tıklayarak açılan ekranda bilgilerin girilmesi gerekmektedir. Burada adres satırında “https” protokolünün olmasına özellikle dikkat edin!

bin7

Bitfinex.com sitesinde birçok doğrulama ve güvenlik seçeneği yer almaktadır. Bazı işlemleri yapmak için kendinizi doğrulamanız gerekmektedir. Ayrıca hesabınıza ulaşması konusunda da güvenlik seçenekleri sizi güvende tutmak içindir. İşte bu sebeplerle güvenilir Bitcoin sitesi olarak geçen siteler arasındadır!

Nasıl Para Yatırılır ve Aktarılır?

Bitfinex.com sitesi de yabancı borsa sitesi olduğu için maalesef direkmen bu site üzerinden para yatırma işlemi yapılamamaktadır. Bunun için daha önce belirttiğimiz Türkiye’de hizmet veren siteleri kullanarak kripto para satın alıp sonra bitfinex cizdanınıza aktarabilirsiniz. Türkiye’de hizmet veren sitelerden almış olduğunuz parayı çekme işlemi yaparak bitfinex cüzdan adresinizi girerek paranızı aktarabilirsiniz. Aktarım işlemleri hemen gerçekleşen işlemler değildir. Birkaç onaydan geçerek sonra cüzdana aktarılmaktadır. Bu sebeple hemen yansımasını beklemeyin!

 

 

Yobit Nasıl Kullanılır?

Güvenilir borsa sitesi olan yobit.net, Bitcoin ve diğer alt coinlerle işlem yapılmasına fırsat vermektedir. İki faktörlü doğrulama kullanarak sizin güvenliğinizi de sağlayan yobit.net, gerçek zamanlı olarak verileri şifreleyerek yedeklemektedir.

Yobit.net sitesinden yararlanmak için öncelikle kayıt olmak gerekmektedir. Bunun için sitenin sağ üst tarafında yer alan “Registration” butonuna tıklayarak bilgilerimizi sisteme girmemiz gerekmektedir.

bin8

Buradaki bilgilerde Login yazan yere takma adınızı yazmanız istenmektedir. Giriş işlemlerinde ve iletişimde kullanılacak olan e-mail adresiniz ise bir alt alana yazılacaktır. Şifre bilginiz tekrarı ile beraber alttaki alanlara yazılacaktır. “I agree to Rules of YoBit.net” seçeneği tıklayarak sitenin kullanımına dair şartlarını kabul etmiş olmanız ve sizin bir robot olmadığınızı teyit etmek için bir doğrulama yapmanız gerekmektedir. Son olarak “Register” butonuna basarak kayıt işlemini tamamlamış oluyorsunuz.

Bu işlemlerden sonra sistem sizin e-mail adresinize bir e-mail göndererek vermiş olduğunuz e-mail adresini onaylamanızı istemektedir. Gelen e-mail’de yer alan bağlantıyı tıklayarak da bu işlemi tamamlamanız gerekmektedir. Artık siteye giriş yapabilirsiniz!

bin9

 

Giriş işlemi için kayıt olurken girmiş olduğunuz e-mail adresinizi ve şifrenizi kullanmanız gerekmektedir. Bu bilgileri kesinlikle kimseyle paylaşmamanız gerekmektedir. Aksi durumunda hesabınızı tekrar geri alma şansınız olmayabilir ve cüzdanınızda yer alan paraları sonsuza kadar kayıt edersiniz. Sayfanın sağ üst kısmında yer alan “Login” butonuna bastığınızda giriş yapacağınız ekran açılacaktır. Bu alan bilgilerinizi girdikten sonra “Log in” butonuna tıklayarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

Nasıl Para Yatılır ve Aktarılır?

Yobit.net sitesi yabancı borsa sitesi olduğu için kredi kartı, havale veya başka bir yolla direk olarak para yatırmanız mümkün değildir. Bunun için daha önce belirttiğimiz Türkiye’de hizmet veren siteleri kullanarak kripto para satın alıp paranızı yobit.net cüzdanınıza aktarabilirsiniz. Türkiye borsasında hizmet veren sitelerden almış olduğunuz kripto parayı çekme işlemi yaparak yobit cüzdanınıza aktarabilirsiniz. Bunun için yobit.net üzerindeki cüzdan adresinizi öğrenip çekme işlemindeki adres kısmına yazmanız yeterlidir.

 

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Başkanı

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here