BMW Kripto Paraya Geçiyor

1
145
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kilometre İzleme Geliştirmek için kripto para belirteçlerini kullanan BMW deneme testlerini başarıyla geçerek kripto para için adım attı.

BMW ulaşım sektörü için blockchain tabanlı veri pazarının Londra’da gerçekleştirilen ERC-20 belirteçleri ve kullanımı testi tamamladı.

BMW Leasingi Blockhain Destekler

BMW, DOVU’yu yeni ve yıkıcı fikirleri arayan inovasyon laboratuvarına kattı. 10 haftalık çalışma, Jan.15’i Londra’nın BMW merkezinde başlatıldı.

BMW’nin leasing ve filo araç kolundan Alfabe’den üç yönetici, DOVU’nun sponsoru olarak görev yaptı: CEO’su Nick Brownrigg, CEO’su Simon Carr, baş ticaret sorumlusu ve ürün yönetimi müdürü Leo Taylor.

Kiralama ve finans, BMW’nin karlarının büyük bir bölümünü oluşturuyor. Yol parası geri ödenen veya hasar gören araçlar, satışta değeri düşürüyor.

DOVU ekibi, testin başlangıcında müşteri davranışlarını etkilemek için jetonları kullanarak ve blockchain yoluyla verilere erişme kabiliyetinin şirketin işinin birçok yönüyle ilgili olduğunu kabul etti.

DOVU, DOV jetonlarının araç değerine nasıl olumlu bir etki sağlayabileceğini belirlemek için BMW paydaşlarıyla bir araya geldi. Ekip, araç kilometresini bir aracın dönüş değeri üzerinde en fazla etkiye sahip olarak tanımladı.

Mevcut Yöntem Hatalara Eğilir

BMW şu anda yakıt kartlarını kullanarak filo genelinde araç kilometresini izliyor. Bu yöntem, yazım hataları ve yönetim gözetim eksikliği, eğilimli ve genellikle yararsız veri üretmeye eğilimli olduğunu gösteriyor.

Deneme için DOVU’ya kilometre toplamaya yönelik otomatik bir yöntem mevcut değildi. Bu nedenle DOVU, BMW müşterilerinin belirteç bazlı ödüller karşılığında bu bilgileri izlemek için manuel bir yaklaşım kullanmasına izin vermeyi kabul etti. Her hafta kullanıcıların, telefon bilgilerini kullanmak ve  belirli bir zamanda gösterge tablosunun bir fotoğrafını çekmek için telefon kameralarını kullanmaları istendi.

DOVU, gösterge tablosundaki okumaları tanımladı ve bunları blok zincirine kaydedilen bir tam sayıya dönüştürdü.

Kullanıcı göndermeden önce doğru verileri onayladı ve birkaç saniye içinde BMW bir blok zincirinde güvenilir ve izlenebilir bir araç kilometre günlüğüne sahip oldu. Kullanıcılar gönderim başına 1 DOV jetonu ödüllendirildi.

DOVU, tekrar eden raporlamayı teşvik etmek için kullanıcılara jeton kazanmaya devam etmelerini sağlayan gamification yöntemlerini kullandı.

Özel Cüzdan Çıktı

10 haftalık denemenin sonunda, DOVU BMW için özel bir cüzdan üretti. IOS ve Android için kullanılabilen cüzdan, DOVU’nun jetonlamanın insanların belirli görevleri yerine getirmeye nasıl teşvik ettiğini ölçüyor.

Projenin ilk aşaması Londra’daki Tate Modern’de üst düzey BMW personeline yapılan bir gösteri ile sona erdi.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here