Bloketleme Teknolojisini Kullanarak Yenilenebilir Enerjiyi Dünyaya Getirmek

0
107
bitcoin fatura
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bloketleme Teknolojisini Kullanarak Yenilenebilir Enerjiyi Dünyaya Getirmek

Modern enerji hizmetleri, insan refahı ve bir ülkenin ekonomik kalkınması için hayati önem taşıyor ancak Uluslararası Enerji Ajansı'na (IEA) göre, 1.2 milyar insan elektrik erişimine sahip değil. Bu kişilerin yaklaşık yüzde 95'inin hem Sahra altı Afrika'da hem de gelişmekte olan Asya'da, yüzde 80'i kırsal alanda olduğu düşünülmektedir.

Ethereum tabanlı platform ImpactPPA, blok zincirinin gücünü kullanarak ışıkları açmaya çalışıyor.

Bu yılın Kuzey Amerika Bitkon Konferansı'nda en umut verici ilk ICO'lardan biri olan ImpactPPA, enerji satın alım anlaşmalarıyla (PPA) enerji üretimini merkezileştirerek ve simgeleyerek küresel temiz enerji üretimini finanse etmek ve hızlandırmak için yenilenebilir enerjiyi bozmayı hedefliyor. Bunu başarmak için platform, blok zincir teknolojisi, akıllı sözleşmeler ve enerji protokolü SmartPPA kullanıyor.

Proje beyaz ödevleri, öneri ile ürün uygulamasına kadar yıllar sürebilecek, beceriksiz bir finansman sistemi kuran büyük, merkezi STK'lar ve devlet kurumları tarafından enerji finansmanı ve dağıtımının daralığa maruz kaldıklarını açıklamaktadır.

SmartPPA, yeni sistemin temelini oluşturur ve herhangi bir yerdeki herhangi bir kişiye, herhangi bir boyutta bir proje için bir öneri hazırlamasına izin verir. ImpactPPA, dünya çapındaki kullanıcıların mobil bir cihazda temiz enerjiye erişmesine izin verecek olsa da, platform öncelikle dünyadaki gelişmekte olan ekonomilere odaklanmaktadır.

Bitcoin Magazine'e konuşan ImpactPPA CEO'su Dan Bates, merkezileştirilmiş STK'lar ile mevcut finansman sürecinin "pek çok gelişmekte olan ülke için çok hantal ve masraflı" olduğunu açıkladı ve birçok ülkeyi ve nüfuslarını iktidara sınırlı erişim imkânı bıraktı. "ImpactPPA'nın blok zincirini ve kalabalığını kullanması, iklim değişikliğini hafifletirken başkalarının refahına fayda sağlayarak, sosyal fikirli etki yatırımcısının ve ilgili vatandaşın geniş potansiyeline girerek bu paradigmayı önemli ölçüde değiştiriyor" dedi. Zaten daha önce geleneksel yenilenebilir enerji (rüzgar ve güneş) alanlarında 10 yıldan uzun süredir çalışmakta olan bir şirket olarak, 35 ülkede yer alan projelerle ImpactPPA'nın platformu şimdi blok zincir bileşeni ile birlikte kullanıma hazırdır. Bates'e göre ekip, dünyadaki PPA'lar için önümüzdeki altı ay içinde icra etmeyi planladıkları 200 megawatt'dan fazlasına sahip. Gücü yönetmek için kullandığınız modelle ImpactPPA, en uzak ve az nüfuslu insanlara, yaşam kalitesini iyileştiren temiz enerji çözümlerini hızlı bir şekilde finanse etme ve dağıtma şansı vererek, kullanıcıların gerektiği gibi. Bates, "Kasırgadan etkilenmiş olan Porto Riko ve Haiti gibi ada ülkeleri yanı sıra, kırsal Afrika'daki çözümlerimize büyük ihtiyaç duyuluyor" dedi. "Fakat bir şirket olarak, her yerde ve her yerde çalışmakla ilgileniyoruz, güç ihtiyacı var." ImpactPPA halen, Haiti hükümeti ve yerel ortaklarıyla birlikte, 2016 yılında Hurricane Matthew'dan beri güçsüz kalan kıyı topluluklarının 42'sine güç sağlamak için çalışıyor. Platform gelecekte de STK'lar ile birlikte çalışmayı planlıyor. Bates, bu enerjiyi blok zincire bağlayan akıllı sayaçlara sunmak suretiyle hükümetin, şirketlerin, şirketlerin veya kişilerin güç akışını merkezileştirmesine ve üretilen ve iletilen güvene ve güvene güvenmek için blok zincirin en iyisini kullanmasına olanak tanıdığını belirtti.

Ethereum platformunda oluşturulmuş olan ImpactPPA, varlık tabanlı MPAQ simgesini satarak projeleri (genellikle mikro mikroorganizmalar) hızlı bir şekilde konuşlandırmayı mümkün kılacak.

Bates, "MPAQ simge sahipleri, projenin finanse edilmesi için önerilen projeleri gözden geçirip oy kullanabiliyorlar ve belirteç tutan topluluğa, hangi projelerin finanse edilmesi gerektiği konusunda konuşmalar yapabiliyorlar" dedi.

ImpactPPA, boru hattında bulunan finansman projeleri için Earth Day ile çakışan 22 Nisan 2018'de MPAQ token satışı yapmayı planlıyor.

Ayrıca, tüketiciler tarafından yenilenebilir enerji sistemleri tarafından üretilen elektrikle kullanılacak bir GEN Kredisi satacak. KWh olarak fiyatlandırılır ve bağlı olduğu PPA tarafından belirlenir. Bates, uygulanan PPA'lardan elde edilen net kârların% 30'unun platformun GEN Havuzuna yatırılabileceğini de sözlerine ekledi. Üç ayda bir, ve Gen Havuzu'nun en az 100.000 $ değerinde olduğu sürece, ImpactPPA, birikmiş Gen Havuzu'nu MPAQ belirteçlerini geri satın almak için kullanacaktır.

Bates, "Bu GEN Kredisi, SmartPPAs'ı yerine getirmek için verilen yenilenebilir enerji sistemleri tarafından oluşturulan enerji için son kullanıcılar, alıcılar veya vekiller tarafından değiştirilecek" dedi. "Enerji erişimini sağlamak için milyonlarca insan üzerinde milyonlarca insan için enerji dağıtımını sağlamak, depolama aygıtlarını yönetmek, birbirine bağlı veri ağları oluşturmak ve yeni ekonomik modelleri etkinleştirmek için kullanılır" dedi.

Bates için, platform herhangi bir biçimde olumlu sosyal etki gösterecektir.

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Genel Yayın Yönetmeni

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here