Blockchain Uluslararası Ödemeler İçin Bir Banka Daha Ekledi

0
118
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Ripple küresel kurumsal blokaj ağına Umman merkezli bir finans kurumu olan BankDhofar’u ekledi.

Salı günü yapılan bir duyuruda Muscat merkezli BankDhofar;  bankalar ve ödeme sağlayıcıları ile finansal kurumlar dahil olmak üzere küresel olarak 100’ün üzerinde finans kurumu ağı olan kurumsal bir blockchain olan RippleNet’e katılma kararını doğruladı.

Banka tarafından, ödemelerde Ripple’ın blockchain teknolojisinin uygulanmasının müşterilerine denizaşırı gönderim yaparken, hem zaman hem de paradan tasarruf etmesine yardımcı olunacağı ifade edildi.

BankDhofar bilgi bankası başkanı Dr. Tariq Taha konuşmasında;  “Bununla, ödeme yolculuğunda uçtan uca saniyeler içinde anlık ve güvenli sınır ötesi para transferleri sağlayabiliriz” dedi.

Banka, ödemeleri ve anlık yerleşimleri küresel olarak takip etmeyi sağlayan bir kurumsal blockchain yazılımı olan Ripple’in xCurrent’ına dokunduğunda görülecektir. Bir başka alternatif de, Ripple’ın jetonlu para birimi XRP’sini kullanan ve uluslararası işlemler için gerçek zamanlı likidite sağlayan Ripple’ın xRapid ürünüdür.

Bu yılın başlarında, para transferi  Western Union, bir Ripple blockchain pilotunda XRP kullanacağını doğruladı. BankDhofar, kullanacağı ürün hakkında henüz bir bilgi vermedi.

BankDhofar, verimliliğe, güvenliğe ve şeffaflığa odaklanarak, BankDhofar’ın inisiyatifinin BankDhofar’ın müşterilerinin deneyimini iyileştirme stratejisinin temelinde dijital teknolojiyi ve yeniliği öne çıkaran sürekli dönüşüm planının bir parçası olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here