Blockchain gizliliği ve arasında farklar nelerdir?

0
95
Blockchain gizliliği ve gizliliği arasındaki fark
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Mahremiyet ve gizlilik arasındaki ilişki hakkında adil bir miktar karışıklık vardır. Bu özellikle Blockchain teknolojisi, Blockchain gizliliği Bitcoin gibi platformların geleneksel olarak aşırı gizli olarak incelenmiş olduğu dünyada doğrudur.

Gerçekte, Blockchain en büyük avantajlarından biri, gizliliği olmadan gizliliğini kolaylaştırmak için kolaylaştırır. Doğru şekilde kaldıraçlı olduğunda, Blockchain teknolojisi karanlık, gizli operasyonlar gerektirmeden özel verileri koruyabilir.

Blockchain gizliliği

Gizlilik nedir? Neden gereklidir?

Dijital reklamcılık dünyasını örnek olarak alırsanız, gizlilik ve mahremiyet arasındaki farkı görmek kolaydır. Geleneksel olarak, dijital reklamcılık sektörü çok gizli olmuştur. Google gibi şirketler kullanıcılardan bilgi toplamak, daha sonra bu bilgilere dayalı reklamlar sunmak için özel algoritmalar kullanır.

Gizlilik, mahremiyet ve Blockchain

Blockchain teknolojisi için yeni iseniz, dağıtılmış defterler özel ama gizli bir şekilde veri kaydetmek için iyi bir çözüm gibi görünmeyebilir. Blockchains bilgisayarların dağıtılmış ağları kullanarak verileri depolayın. İşlemler halka açık olarak kaydedilir. Bu özellikler, Blockchain teknolojisini çok güçlü kılmaktadır.

Ancak akılda tutulması gereken önemli nüans, Blockchain işlemlerinin kamuoyunda bulundukları verilerin de halka açık olması gerektiği anlamına gelmez. Verilerin şeffaf, dağıtılmış bir şekilde depolanmış olsa bile, Blockchain verileri şifrelemek, yalnızca şifreleme anahtarlarına sahip kişiler için erişilebilir olmasını mümkün kılar.

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Başkanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here