Bittrex

0
117
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bittrex Kripto Para Borsası Hakkında Bilgiler

Bittrex ilk defa kripto para borsasına giren kullanıcılardan ziyade daha deneyimli ve büyük çapta işlem yapan kullanıcılara odaklanan bir kripto para değişim platformudur. Kripto Paraları Dolar veya Euro gibi ülke para birimleri ile satın alamayacağınız bu borsada sadece işlem yapmanız üzerine tasarlanmıştır. Buraya başa borsalardan satın almış olduğunuz kripto paraları transfer ederek ticaret yapabilirsiniz.  Şık bir arayüzü olan Bittrex bir çok teknolojik kolaylıkta sağlamaktadır.  Api işlemleri kullanalar botlarla otomatik ticaret yapabilirsiniz.  Bittrex borsasının kurucularına bakıldığında dev firmaların isimlerini görüyoruz.  Microsoft ve Amazon çalışanları tarafından kurulan borsanın en büyük özelliği güvenlik ilkeleridir. Bittrex şimdiye kadar bilinen bir saldırıya maruz kalmamıştır.

Bittrex Borsasının Artıları

  • Güvenlik ilkelerinin mükemmel uygulanması
  • Para çekme ve işlemlerin hızlı yapılabilmesi
  • 200 Civarında Kripto Parayı Desteklemesi

Bittrex Borsasının Eksileri

  • Nakit Olarak Para yatırma ve çekme yok
  • Küçük Bir azınlıkta olsa katı güvenlik önlemleri bazı hesapları askıda bıraktı.
  • Acemi Kullanıcılara yönelik değil.

Bitrex Ekran görüntüleri

Bittrex borsa işlemleri

Bittrex İşlem Ücretleri

Bittrex, tüm işlemlerde% 0.025 (Onbinde Yirmibeş)oranında komisyon almaktadır. Örneğin, bir müşteri 10,000,00 Dolar karşılığında bir kripto para satın alacak olursa ödeyeceği komisyon 25 Dolardır.

Para çekme dışında para yatırma veya diğer işlemlerde ek bir ücretlendirmesi yoktur. Para çekme ise kripto para birimine göre değişkenlik göstermeketir.  Bir kaç borsa ile karşılaştırmalı olarak Bittrex para çekme ücretlerini aşağıda gösteriyoruz. 3 Borsa arasında karşılaştırmalara bakıldığında bir kaç coin dışında Bitrexin diğerlerine oranla oldukça pahalı olduğunu görüyoruz.

Para birimiBittrex çekilme ücretiPoloniex çekilme ücretiKraken para çekme ücreti
Bitcoin (BTC)0.001 BTC0.0005 BTC0.001 BTC
Eteryum (ETH)0,02 ETH0.01 ETH0,005 ETH
Litecoin0.01 LTC0.001 LTC0,002 LTC
Monero0,04 XMR0.015 XMR0,05 XMR
DASH0,01 DASH0,01 DASH0.005 DASH

Bittrex Arka Plan

Bittrex, eşleştirilmiş Kripto para ticaretinde uzmanlaşmış Amerika merkezli bir kripto para borsasıdır. 2014 Yılı başlarında Microsoft, Amazon ve BlackBerry’nin eski çalışanları tarafından kurulmuştur. Gerçekleşirmiş oldukları ticaret hacimleri ile yön belirleyici ve en büyük ticari faaliyetin olduğu borsaların başında gelmektedir. Otomatik izleme sistemi hızlı bir şekilde para yatırma ve çekme işlemleri gerçekleştirirken, API’leri hızlı ve kolay bir şekilde işlemeyi mümkün kılar. Siber güvenlik konusunda iyi bir ekibi bulunan borsa geçmişindede herhangi bir sorun yaşamadan kullanıcılarının güvenliğini sağladığı için hali hazırdaki en güvenli değişim platformlarından biri olarak karşımızda bulunmaktadır.

Bitrex Güvenlik

Bir borsada istisnasız en önemli şey güvenliktir. Bu bakış açısıyla baktığımızda Hız ve verimliliğin yanı sıra güvenlik de Bittrex’in en belirleyici özelliği olarak öne çıkıyor.  Hemen hemen tüm Kripto Para değişim platformlarında olduğu gibi, kullanıcıların Google Authenticator üzerinden hesaplarına güvenli bir şekilde giriş yapmasına izin veren iki faktörlü kimlik doğrulaması sağlar.

Bitrexe özel olarak size  2 Beyaz Liste Oluşturma imkanı verir. Bunlara kısaca değinecek olursak ;

– IP beyaz listesi:  Bu listeye kullanıcılar tarafından belirlenen özel ip adresleri dışında giriş yapılamaz ve hasap ile ilgili işlem yapamazlar.
– Cüzdan beyaz listeye ekleme: Bu liste ile cüzdanınızda bulunan kripto paraları sadece belirtilen cüzdanlara transfer etme olanağı sunar. Böylelikle hesabınızdan isteğiniz dışında başka bir cüzdana para transferi gerçekleşmez.

Bittrex’in önemli bir güvenik önlemide yanlış para transfererinde kullanıcının kaybını en aza indirmesidir. Burada tek bir kıstas bulunmaktadır. Yapılan işlem 5.000$ Üzerinde ise yanlışlıkla bir başka kripto para cüzdanına transfer yapmaya çalışırsanız 7 gün içerisinde paralarınız hesabınıza geri iade edilir. Örneğin Bitcoin transferini yanlışlıkla bitcoin cash hesabına gönderir iseniz bu işlemdeki yanlışlık yüzünden paralarınızı kaybetmenizin önüne geçilir.  Bu işlemi yapmak için bitrex sizden her bir geri kazanım için 0,1 BTC  talep edecektir.

Arayüz ve Kullanılabilirlik

Bittrex’in arayüzü son derece düzenlidir. Kullanıcı dostu grafikleri mevcuttur. Fakat yeni başlayanlar için çok uygun değildir. Ana gösterge panosunda, seçilen bir kripto para biriminin değerinin başka bir para birimine karşılık gelen bir grafiği,(USD/BTC, EUR/BTC gibi )  Otomatik izleme sistemi sayesinde işlemlerinizin tamamlanma aşamaları, para çekme ve yatırma işlemlerinizin durumunu görebilirsiniz. Diğer borsalarla kıyaslandığında Bittrex para çekme ve yatırma işlemlerinde diğer borsalara göre daha sorunsuz ve hızlıdır.

Bittrex ile yapabilecekleriniz

– Piyasa emirleri
– Limit emirleri
– Stop emirleri
– Good-Til-İptal emirleri
– Hemen-Veya-İptal Emri
– Fill-Or-Kill Order

Bittrexin bu artı yönlerine rağmen ve gelişmiş güvenlik önlemlerine rağmen bazı sorunlar meydana gelmektedir. Küçük bir kitleden bahsediyor olsakta 201/Aralık ayında fonlarını çekemeyen kullanıcıların sorunları gündeme gelmiştir. Benzer şekilde, Ekim 2017’de, sistem genelinde bir uyumluluk incelemesinin bir parçası olarak toplam kullanıcı hesaplarının yaklaşık% 0.1’ini devre dışı bırakıldı.

Bittrex Para Yatırma / Para Çekme Yöntemleri

Bittrex hesaplarında para yatırmak için kullanıcıların başka platformlarda sahip oldukları kripto paraları aktarmaları gerekmektedir. Bittrex üzerinden Sadece USDT (tether) alınabilmektedir ve bu minimum 100.000 USDT’dir. Ayrıca bu işlemi gerçekleştirmek için geçerli bir kimlik belgesi son bir fatura veya kredi kartı ekstrenin bir kopyası ve ayrıca tarafınızdan yazılmış onaylı işlemleri yaptığınıza dair selfieli bir işlem gerçekleştirmelisiniz.

Para çekme işlemide aynı şekilde para yatırma gibidir. Nakit olarak paranızı çekme imkanınız bulunmamaktadır. Bunun yerine kripto paralarınızı başka bir cüzdana veya borsaya göndermeniz gerekmektedir.  Doğrulanmamış bir hesap üzerinden yapılacak işlemler günlük 4BTC ile sınırandırılmıştır. Hesabınızı doğruladığınız taktirde bu sınır 100 BTCdir.

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here