BitPay Tüccarlar, Artık Bitcoin Nakit Ödemelerini Kabul Edebilir

2
119
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

BitPay tüccarları artık Bitcoin ek olarak ikinci bir kripto para birimini kabul edebilir.

Atlanta merkezli şirket, bir Çarşamba günlüğü blogunda duyuru yaptı ve şirketin geçmişinde ilk defa altcoin ödemelerini gerçekleştirdiğini belirtti.

Bitcoin ödemelerini 2011 yılında kuruluşundan bu yana gerçekleştiren BitPay – Aralık ayında, 1 Ağustos’taki Bitcoin blok zincirinin sert bir çatalıyla oluşturulan Bitcoin Cash ile başlayan ek şifrelemeyi desteklemeye başlayacağını duyurdu.

Şirket, “Bitcoin Cash, kredi kartı sahtekarlığı veya ters ibraz riski olmadan, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerden blok zincirleme ödemeleri almak için bir başka harika yol daha gösterecek,” dedi.

“Ve Bitcoin Cash’in müşterilerin gönderdiği pennies (veya daha az) maliyeti olduğundan, video oyunları, yemek dağıtımı veya uygulama indirme gibi şeyler için blockchain mikro işlemlerini kabul etmek isteyen BitPay tüccarları için harikadır.”

Şu andan itibaren, kullanıcılar BitPay üzerinden ödeme yaptıkları zaman, otomatik olarak Bitcoin veya Bitcoin Cash ile ödeme yapma seçeneğine sahip olacaklar.

Şirket ayrıca, Bitcoin Cash’i toplu ödeme ürünlerine entegre etmek için çalıştığını ve işletmelerin toplu ödeme yapmak ve işlem ücretlerinden tasarruf etmek için kullanabileceğini söyledi.

Ayrıca, Bitcoin Cash yerleşimlerini etkinleştirmeyi amaçlıyor, tüccarların müşterilerinin kullandığı BitPay ödeme seçeneği ne olursa olsun, kripto para biriminde ödeme yapmasına izin verecek.

Bu gelişme, Bitcoin Cash’in önemli bir nimetidir. Bu, kendisini sadece bir değer deposu olmaktan ziyade, ödemeler dostu bir blockchain olarak pazarlamakta, fakat diğer alt kodların yanı sıra Bitcoin’in gelişmekte olan Lightning Network’lerinden de rekabetle karşı karşıya kalmaktadır.

Bu arada, BitPay, lider bir kripto para birimi ödeme işlemcisi olarak rolünü yerine getirmeyi amaçladığı için hamleler yapıyor.

Şirketten CCN’e yapılan açıklamaya göre, şirket bu ayın başlarında, Güney Kore’nin en büyük şifreleme alışverişlerinden biri olan Bithumb ile uluslararası ödeme havale ödemelerini geleneksel ödeme kanallarından daha verimli bir şekilde gerçekleştirmek için ortaklık kurduğunu açıkladı.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği  2.Sınıf Öğrencisiyim 24 yaşındayım 3 yıldır editörlük hizmeti yapmaktayım.

2 YORUMLAR

  1. Bu çok güzel bir haber dünyanın dört bir yanındaki müşterilerden blok zincirleme ödemeleri almak ..Bu olay rekabetinde güçlendirecektir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here