Bithumb Borsası Hacklendi

0
120
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Koreli Kripto Para Borsası Bithumb Hacklendi. 31 Milyon Değerinde Kripto Para Çalındı.

Çarşamba günü kripto para birimlerinin yukarı doğru hareketiyle bir nebze sevinen kripto para yatırımcıları akşam saatlerinde meydana gelen ve aslında bir çok kişinin durumun ne olduğunu ilk etapta anlamadığı bir düşüş ile yeniden düşüş trendimi başlıyor korkusuna kapıldı. Ama İşin içerisinde başka bir durum olduğu anlaşıldı. Güney Kore merkezli Bithumb borsasından hackerlar tarafından 31 Milyon Dolar Değerinde coin çalındığı ve bu çalınma nedeniyle market hacminde yaklaşık %1lik bir düşüşe neden olduğu belirlendi. 

Hack olayının gerçekleşmesinden sonraki saatlerde soygunun detayları ortaya çıkmış olsada bu soyguna neden olacak asıl sebebin Bithumb’un iç işleyişinde meydana gelen bazı temel sorunlar olup olmadığı hala cevapsız olarak karşımızda duruyor.

Hack Hakkında Ne biliyoruz ? 

XRP Alarm Veriyor. 

Bithumb borsasından çalınan paraların detayları henüz tam olarak açıklanmamış olsada kulağımıza gelen bilgilere göre pastanın büyük payının Rippleye ait oludğu konuşuluyor. XRP defterinindeki değişimler nedeniyle XRP’nin hedef alındığı yönünde çok fazla haber gelmekte. 

CoinMarketCap verilerine bakıldığındada Bithumbta işlem gören XRPlerinde  son 24 saatte küresel işlem hacminin yüzde 10’unu oluşturduğu  ve toplam 32 milyon dolar değerinde bir el değiştirmenin yaşandığı görülüyor. 

Kullanıcılar hack olayını duyduktan sonra Bithumb tarafından yapılan açıklamada bu işlemden zarar gören tüm kullanıcılarının kayıplarının karşılanacağını duyurdu. 

Saldırı sonrasında Bitcoin fiyatı 200 $ Düştü. 

CoinDesk’ten alınan verilere göre, Bithumb’un başlangıçta bildiriyi yayınlamasından bir saat sonra bitcoin fiyatı yaklaşık 200 $ ‘lık bir düşüşle 6,561 $’a kadar indi. Daha sonrasında yaptığı toparlanmayla tekrar 6.700 seviyesine geri geldi. 

 

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here