Bitcoindeki Düşüş MarketCapi 300 Milyar $ Altına Çekti

0
99
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bitcoin Fiyatı 6,700 $ Altına Sarktı, Altcoinler Onu izledi ve Market Cap 300 Milyar Dolar Seviyesine İndi. 

Kanlı bir pazar günü yaşadık. Aslında düşüş Günün ilk saatlerinde gece yarısından kendisini hissettirmişti. Ama kimse düşüşün bu denli keskin ve sert olacağını düşünmemişti. Bitcoin fiyatı Pazar günü 6.700 $ ‘ın altına kadar düştü ve hala bu seviyelerde devam ediyor.  Tehlikeli bir noktada bulunan BTC eğerki toparlanıp 7200 üstü seviyelere çıkmaz ise 6400 ve sonrasında 6000 sınırına kadar inebilir. 

Kripto para piyasaları hafta sonu işlemlerinde çoğunlukla satış baskısı altında işlem gördü. Pazar sabahı bitcoin fiyatı 7.000 $ ‘lık ilk destek noktasına kadar düşmeye başladı. Bunun sebeplerinden birisi Marketten Yaklaşık olarak 20 Milyar Dolar civarında oluşan para çıkışıydı.  Pazar Öğleden sonra aşağı doğru ufak seviyelerde devam eden düşüş 17:00a geldiğinde birden bire satış baskısı arttı ve destek kelimenin tam anlamıyla buharlaştı akabinde ise %10 seviyesinde bir düşüş geldi. Yazıyı yazmaya başladığımız bu saatlerde bitcoin fiyatı 6.790 dolar seviyesinde hacimsiz olarak işlem görmekte ve küçük yükselişler ve düşüşler yaşamakta. 

BTC Fiyat Tablosu – 10-06-2018

Gün boyunca, bitcoin yaklaşık yüzde 11 oranında düşüş gösterirken, büyük hacimlere sahip tüm coinlerin fiyatlarındaki düşüşler BTCyi takip ederek %12 – %20 seviyelerinde düşüşler gösterdi. Eos, BCC, Neo, ETH, LTC neredeyse düşmeyen coin kalmadı diyebiliriz. Şu kripto piyasasına baktığımızda Kripto Para birimlerinin düşüşünü ve market hacmini kolaylıkla görebilirsiniz. 300 Milyar dolar civarında seyrediyor olması 800 Milyar seviyesindeki rekor zamanlarının çok altında kalması insanları tedirgin ediyor. 

Bitcoinin bu fiyat düşüşünün nedenlerin başında son iki aydır bizimde sıklıkla söylediğimiz işlem hacmindeki önemli düşüşler ile ilişkisinin olduğu yandısanamaz bir gerçektir. Hacimdeki bu düşüş, yatırımcılar arasındaki kısa vadeli belirsizliği işaret etmekle kalmıyor, aynı zamanda daha şiddetli fiyat dalgalanmaları için de piyasaya öncülük ediyor.

Gerçek zamanlı bir bitcoin fiyat tablosu için buraya tıklayın .

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here