Bitcoin ve Vergiler

3
115
bitcoin_in_turkiye_de_vergilendirilmesi_nasil_olacak_h1931_62304
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bitcoin ve Vergiler

Vergi mevsimi, hangi gelir türlerinin vergiye tabi ve hangilerinin vergilendirilmediği konusunda karmaşık kurallarla yeterince kafa karıştırıcı olabilir; ne yazılabilir ne yapamaz; ve hangi varlıkların listelenmesi gerektiği ve hangilerinin listelenmemesi gerektiği.

Buna, dijital para biriminin etrafındaki karışıklık ve hükümetlerin gözünde durumunu eklemelisiniz ve Bitcoin’in vergi ile nasıl ilgili olduğunu sorunuz. Örneğin Birleşik Devletler’de “vergilendirilebilir gelir”, mal ve hizmetler için ödeme olarak alınan her şeyi kapsar.

Bunun bitki bozukluğundaki ödemeyi dışladığına dair hiçbir neden yoktur. Bitcoin, değişim sayımında başkasından gelir vergisine tabi brüt gelir olarak alındı. Ticaret yoluyla veya bir dövüş alışverişinde bulunarak kazanılan bitkon, altın gibi “sermaye kazançları” kategorisine girer ve vergilendirilir.

Madencilik bitkileri madencilik faaliyetlerinden elde edilen gelir olarak sayılır ve tahakkuk eden masraflar (bilgisayar gücü gibi) indirilebilir. Madenciler bitkisel ilaçlarını sattıklarında, bitki arıları ile ne zaman satıldığı arasında bitkisel paranın değerine herhangi bir artışla vergilendirilir.

Birleşik Devletler İç Gelir Servisi, “vergiye tabi” sermaye varlıkları gibi görünüşleriyle ilgili görüşlerini belirten bir “sanal para birimi” üzerine bir bildiri hazırladı. Bununla birlikte, kullanıcılar vergileri hangi ülkeye verdikleri konusunda vergi şartlarına bakmalı ve ülkelerinin bitkisel şifreleri nasıl sınıflandırdığını çözmelidirler. Vergi mevsimine hazırlanmak için, bit eşofman sahiplerinin dijital fiili para birimine kıyasla ne kadar değerli olduğunu not etmeleri önemlidir.

Ayrıca, ayrıntılı bir Bitcoin harcama raporu tutmanız ve harcamış olduğunuzda bu masrafların herhangi birinin silinebilmesi için bit yosunun değerini kaydetmeniz önerilir. Deneyimli bir muhasebeci istihdam etmek, Bitcoin ile ilgili vergi dosyalarının doğru olmasını sağlamak için mükemmel bir yoldur. Kullanıcılara, CoinReporting ve Bitcoin Vergiler dahil olmak üzere, Bitcoin vergilerini nasıl ödeyeceğini anlamalarına yardımcı olacak çeşitli hizmetler mevcuttur.

Hiç kimse eğlenceli olacağına söz vermese de, Bitcoin gelirini doğru bir şekilde kaydetmek ve raporlamak, dijital para birimi ekonomisinin hayati bir unsurudur.

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Genel Yayın Yönetmeni

3 YORUMLAR

  1. Şuan çok bariz bir vergi yok ancak, yakında ben büyük vergilerin geleceğini düşünüyorum çünkü bu piyasada az paralar dönmüyor; çok büyük meblalar oynuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here