Bitcoin ve Ethereum, 500 Milyar Dolarlık Pazara Koşuyor

1
126
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Küresel piyasadaki en değerli kripto paralardan ikisi olan Bitcoin ve Eterum, kripto-para piyasasının 450 milyar doları aşmasına yol açarak pazarın Mayıs ayında 0,5 trilyon dolar seviyesine ulaşmaya çalışıyor.

Ethereum blockchain protokolünün yerel kripto para birimi olan Ether, ABD dolarına karşı yüzde 11 ve bitcoine karşı yüzde 6 oranında arttı. Eter’in piyasa değeri 79 milyar dolara yükseldi ve önümüzdeki 24 saat içinde 80 milyar doları aşacağı tahmin ediliyor.

Eter’in fiyatındaki hızlı artışın, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yasaları uyarınca Eter’in bir güvenlik olmadığının altını çizen saygın uzmanların ve analistlerin analizi ile desteklendiği söyleniyor.

Büyük ölçekli bir blockchain geliştirme stüdyosu olan ConsenSys’i yöneten Etherebum kurucu ortağı Joseph Lubin, Ethereum’un kurucu ekibinin, Ethereum’un geçerli yönetmeliklere uygun olarak kalmasını sağlamak için yasal durum tespiti yaptığını söyledi.

Eter’in bir güvenlik olarak uygulanamazlığına karşı güvenin artması, muhtemelen kripto para birimine olan talebi körüklemektedir. WanChain, Decentraland, Ontology, EOS ve Ziliqa gibi jetonlar, hem bitcoin hem de ABD doları karşısında güçlü kazançlar kaydetmeye devam ederken, analist, Eter’in fiyatının kısa vadede daha da artmasını bekliyor.

Teknik göstergeler, Eter için güçlü bir kısa vadeli eğilim ve momentum olduğunu göstermektedir. Ancak, Ether’in Bağıl Gücü İndeksi (RSI) ‘nın 73 bölgede olması göz önüne alındığında, büyük kripto-para değişiminde mevcut olan Eter hacminin sürdürülememesi halinde, Ether’in fiyatının, başka bir ralli başlatmadan önce hafif bir düzeltmeye maruz kalması muhtemeldir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here