Bitcoin ve Altcoinlerde Boğa Sinyali

0
64
altcoinmarkets
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bitcoin ve Altcoinler Fiyat Analizi

Bitcoin fiyatındaki olumlu yükselişler ile 6600, 6700 ve 6800 gibi önemli dirençleri bir anda hızlı bir şekilde geçip üstünde tutunmayı başardı. BTC USD paritesine bakıldığında yükseliş trendinin devam ettiğini net bir şekilde görebiliyoruz. 7000 Direncinin aşılma ile beraber markette bulunan bütün coinler bu harekete katılarak boğa sinyali vermeye başladılar. Market Hacminde olumlu bir gelişme yaşanırsa boğa daha güçlü bir hale gelir. Altcoinler cephesine baktığımızda bir çok coinin bitcoini izlediğini ve yaklaşık olarak %5 ile 25 arasında artışlar kaydettiğini görüyoruz. 

Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin fiyatı pazartesi gününe olumlu bir hava ile başladı. Küçük yükselişler katederken 6400$ seviyesini aşıp aşamayacığını konuştuğumuz anlarda 6500$ dolar seviyesinin üstüne çıktı. BTC / USD paritesinde %5 civarı bir yükseliş katetti. Bu aralıkta durum biraz karışık bir hale gelirken gözler 6800 seviyesine çevrildi.  6.750 Dolar seviyesine kadar çıkan burada bir süre duran sonra biraz geri çekilen Bitcoin tekrar geri düşüş başlatırmı düşüncesi hakim iken Market hacminde meydana gelen artış ile bir anda 6850 ve 7000 dirençlerini geçti. En son 7400 seviyesine kadar çıkıp burada dinlenen bitcoin hala yukarı yönlü hareketini sürdürüyor. 

Ethereum Fiyatı Analizi 

Kripto para borsalarının en değerli 2. Coini olan Ethereum fiyat hareketliliğinde Bitcoini takip etti. Önce 450 ve 460$ seviyerelerini geçti. Arkasından 480 ve 500 Seviyelerini aşarak artış kaydetti. Bitcoinin yükselişinin biraz altında kalsada yakın markaj ile çıkışını sürdürdü. İleriki süreçte bugün bitcoine kaybettiğini geri alacağını net olarak söyleyebiliyoruz.  Mevcut fiyat hareketliliği devam eden ETH 500 dolar direncini kırdı ve üstünde tutunmayı başardı bir sonraki hedefi Önemli dirençlerden biri olan 550 dolar olacaktır. Tabi buraya gelmeden önce önündeki küçük engelleri aşması gerekiyor.  

Bitcoin Cash ve Ripple Analizi

Bitcoin Cash fiyatı Diğer büyük coinlere oranla daha iyi bir performans sergiledi. Aslına bakarsak düşerkenki sertliği çıkarkende aynen sergiledi. Daha 10 gün önce 870 dolar seviyesinde iken bir anda 670 dolara kadar gerilemesinin getirdiği bir çekişti bu. Bugünkü fiyatına baktığımızda 870 dolar seviyesine yeni yaklaştığını görüyoruz. Bitcoinin 6800$ doları zorladığı süreçte 870 dolar olduğunu düşünürsek aslında bitcoine karşı orta vadede kaybeden coinlerden.  Ama 670 dolara kadar düştüğü zaman aldıysanız iyi bir kazanç sağladığınızı ifade etmek isterim.  

Ripple Fiyatına bakıldığında 0,45 dolar seviyesindeki önemli direnç noktasını aştı. 3 Dolara yaklaştığı zirve fiyatının bir hayli uzağında olsada yükselişi olumlu görülüyor. 0,48 ve 0,50 Cent seviyelerindeki dirençleride aşan coin şuanda 0,51$ seviyesinde işlem görüyor. Piyasanın iştahının artması ile mutlaka daha yukarı çıkabilecek şekilde önü açık.

Diğer Altcoinler ve  Market

Altcoinlerin büyük bir çoğunluğu Bitcoinin getirdiği olumlu havayı hemen benimseyip yukarı yönlü harekete başladılar. Göze çarpan coinlere Baktığımızda INS, WAN, LOOM LRC, tenx, POWR, dogecoin, LRC, decred, WAX ve enigma olarak sıralayabiliriz.  Bu coinlerden en çok göze batan TenX% 39 POWR,% 23 civarında bir artış kaydetti. Şuandaki duruma bakıldığında bu artışa SALT, STRAT, XLMde dahil olmuş görünüyor. 

Genel olarak, bitcoin ve altcoinlerde önemli artışlar meydana geldi ve güçlü direnç noktaları aşıldı. Mevcut olumlu durum bozulmadan kalır ise bir miktar kar satışları görülsede genelde yükseliş eğilimi devam edecektir.  Bitcoin için bir sonraki hedef 7800 dolar, ETH için 550 Dolar BCC için ise 890 Dolar olacaktır. 

 

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here