Bitcoin ve Altcoinler Yavaş ve Sürekli Yükselişe geçti

0
66
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bitcoin ve Kripto Para Piyasası Analizi 

Bitcoin kripto piyasasını geçen haftalarda oldukça manupüle ettikten sonra ve market hacmini %55 dominance değerine ulaştırdıktan sonra durulmaya başladı. 6000 seviyesinden dönen ve 6200 – 6400 bandına çıkan ve bu aralıkta çok sert olmayan hareketlerle ve yukarı yönlü olarak seyrini sürdürürmeye başladı. Alt coinler bu fırsatı değerlendirerek nefes almaya başladılar. BTC Dominance değerinin %52 seviyesine kadar gerilemesindende görüldüğü gibi %3lük bir para bile alt coinlere yüksek yüzdeli karlar getirmiş görünüyor.

Bitcoin ve AltCoinlerin Durumu

  • Bitcoin fiyatı, pozitif hareketlerle 6,400 USD’nin üzerinde kaldı.
  • Ethereum ve Ripple yükseliş bandında işlem görüyor.
  • Korteks, VET, NPXS, nano, ONT ve WTC, MFT, BQX, NAS gibi altcoinler % 30’dan fazla kazanç elde etti.

Bitcoin özellikle 6000 seviyesine indikten sonra güçlü bir destek buldu ve  6,250 dolar seviyesine geldi. Buradanda güçlü bir destek bulduğunu net olarak gördüğümüz bitcoin istikrarlı bir şekilde 6400 dolar üzerine çıktı ve burada tutundu. Sert iniş ve çıkış hareketleri gözlenmeyen bitcoin altcoin piyasasının canlanmasına olanak tanıdı. Bitcoin için öngörülerimiz yukarı ivmelenmenin devam ettiği ve kısa süre içerisinde 6,500 6.800 bandına çıkabileceği şeklindedir. Ripple, Bitcoin Cash, Litecoin ve Neo yükseliş hareketlerinde Bitcoini takip ediyorlar.

MarketCAP Hacmi ve Dominance Değerleri

Marketcap olarak adlandırdığımız şey aslında 1800 üzerinde sayıya ulaşan Coinlerin toplamının değeridir. Buna Toplam piyasa değeride denilebilir ama bir çok kişi bunu marketcap olarak adlandırdığı için bu şekilde kullanmaktayız.  Dominance değerlerine baktığımızda bitcoinin hala %52 seviyesinde olduğunu ama bunun aşağı yönde hareket ettiğini ve bitcoinden çıkan paranın altcoinlere kaydığını anlıyoruz.

Marketcap Canlı Verilerine Ulaşmak için Tıklayınız. 

Bitcoin Fiyat Analizi  

Bitcoin fiyatı An itibari ile 6490 Dolar seviyesinde olduğunu görüyoruz. 6000 seviyesine kadar indikten sonra küçük adımlarla yukarı çıkarak önce 6200 sonrasında 6400 üzerinde istikrarlı bir yükseliş göstererek devam etti. BTC / USD paritesine bakıldığında son 24 saatteki değer artışının % 3 seviyesinde olduğu görülüyor. Bitcoin için bir sonraki aşamanın öncelikle 6800 seviyesi olacağı görülüyor. 6700 ve 6800 arasında bir nebze duraklama yaşanması ihtimali vardır.  Bunun bir sonrası için ise net bir şey söylemek mümkün değil. Kripto Para piyasasında ufacık bir söylenti tüm bu pozitif havayı tersine döndürebilir.

Ethereum Analizi 

Ethereum diğer alt paralara göre daha az yükseliş göstermektedir. Çok ciddi bir düşüş yaşayan ETH toparlanma sürecinde yavaş kalıyor. An itibari ile 300 dolara yakın bir seviyede işlem görmekte ve USD ETH paritesine baktığımızda %3lük bir değer artışı kaydettiği anlaşılıyor. BTC ETH paritesinde ise %0,02 gibi bir seviyede bulunduğu görülüyor. ETH için bir sonraki direnç noktası 330 dolar gibi görünüyor burayı aştığı taktirde 350 dolar seviyesine kadar çıkabilir ama tersi durumda aşağıdaki destek noktaları , 290 Dolar ve ardından 284 ABD dolarıdır. Bu seviyenin altına düşmesi durumunda ise 260 dolara kadar durmadan inebilir.

Bitcoin Cash Analizi

Bitcoin Cash aslında boğa sezonlarının belirleyicisi bir konumda olan kilit bir kripto paradır. BTC/BCC paritesi 0,08 seviyelerine gelmeye başladığında insanlar bir mini boğa rallisi başlayabileceğini dile getirmişlerdi ve nitekim haklıda çıktılar. BCC an itibariyle 540 dolar seviyesinde işlem görmekte ve küçük yükselişler kaydettiğini belirtebiliriz. BCC/USD paritesindeki değer artışına bakıldığında %4lük bir kazancı hanesine yazdığı görülüyor.

Bitcoin cash bu şekilde artışı devam ettiği taktirde 550 ve565 dolar seviyelerini test edecek ve sonrasında 580 dolar seviyesine kadar çıkabilecektir. Piyasaya bir para girişi olması durumunda hızla yükselebilecek bir kripto para olan Bitcoin cash aksi durumlarda ise 520 dolar seviyelerine kadar inebilir.

Ripple Fiyat Analizi  : 

Ripple fiyatının an itibariyle 0,33 Dolar seviyesinde olduğu görülüyor. Anlık olarak artışına baktığımızda XRP / USD paritesinde %7lik bir kar yakaladığını görüyoruz. Ripple alış satışı yapan traderlerin dikkat etmeleri gereken bir sonraki direnç noktası 0,34 cent seviyesi olarak görülüyor. Negatif durumda ise dikkat edilmesi gereken nokta 0,325 Cent seviyesidir.

AltCoinler ve Genel Market Analizi  

Alternatif Kripto paralar içerisinde özelilkle VET çok büyük bir çıkış yakalayarak 2 günlük süreçte yaklaşık %80lik bir değer artışı kaydetti. Bunun en nedeni Bitcoin boğası olarak adlandırabileceğimiz küçük rallide çokça değer kaybetmesidir.

vechain fiyatı / vet fiyatı Analizi

Nano, ONT, WTC, PPT, AION, WAN , MFT ve daha bir çok coin %30 gibi karlı seviyelere kadar çıktılar. Şuanda alt piyasalarda neredeyse tüm coinler hareketli görülüyor. Çoğunun yönü yükseliş trendinde olmakla beraber bu tür alt coinlerin hareketlerinde temkinli olmakta ve kar satışlarından etkilenmemek veya en düşük seviyede etkilenmek için mutlaka bir dip noktası belirleyerek satış yapmakta fayda görüyorum.

Genel olarak bakıldığında bitcoinin 6250 dolar üstünde rahatça tutunabilmesi ve 6500 dolar seviyesine kadar çıkmış olması olumlu bir işarettir. 6500 Dolar ve üstünde kalmaya devam ettiği müddetçe Bitcoin ve alt kodlarda yükseliş tetiklenecektir. Market hacminde ani bir düşüş olmadığı müddetçe yükseliş eğilimi sürecektir. Belirli bir süre sonra mutlaka kar satışı yaparak değerleri korumayı hedeflemelisiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here