Bitcoin Nereye Gidiyor?

0
119
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bitcoin Grafiklerini Sizin İnceledik. Bitcoin Nereye gidiyor ?

Kanlı bir pazartesiye başladık sizde takip ettiniz bu yüzden fiyat için söylenecek çok birşey yok. Bir kaç haftadır gözlemlediğimiz kadarıyla cuma gününden başlayan bir yükseliş trendi pazar akşamında yerini düşüşlere bırakarak pazartesi gününe çok kötü başlamamıza neden oluyor.

Fiyat açısından, söyleyecek çok şey yok, ancak sıkıcı bir hafta olduğunu kesin olarak söyleyebiliyoruz. Bu açıdan uzman görüşlerine baktımızda çok farklı hatta birbirinden uçuk görüşler olduğunu görmekteyiz.  Aşağıda yer alan tabloya baktığımızdada Bitcoinin 7200-7700 bandı arasında sürekli olarak dalgalandığını ve sıkıştığını görebiliyoruz. İki nokta arasında hareket etmesi piyasanın hacimsizliği ile birleşince 7800 direncini kıramamasıyla sonuçlanıyor ve 7200 bandına kadar düşüşler meydana geliyor. 7200 kırılırsa ilk destek 6900 sonrasında ise ciddi bir destek bulunmadığı için 6000e kadar soluksuz bir şekilde yuvarlanacağını söyleyebiliriz. 

Bitcoin Cephesinde Ne Var Ne Yok? 

Bitcoin topluluğunda son günlerde meydana çıkan yeni gelişmelere bakıldığında çekirdek gelişimi üzerine ilerleme kaydedildiğini görebiliyoruz. Ama tüm bu gelişmeler malesef hacimsiz piyasada yukarı yönlü bir ivmelenmeyi getirmiyor.  

Bitcoin dışında neredeyse hiçbir hiçbir kripto para biriminde kullanıcı, geliştirici ve altyapı desteği yoktur. Son zamanların trend coini Ethereum olsada kabul etmeliyizki Bitcoin tüm pazar için en yaygın şekilde kullanılan kripto para birimi ve taban katmanıdır. Coin dünyası Bitcoin üzerine kuruludur. En azından şimdilik.   Kabul edilmesi gereken bir diğer nokta ise Bitcoin teknolojisinin eskimiş olduğudur. Yakın gelecekte altyapı değişiklikleri ve bununla beraber ücretlerinin düşürülmesi, kullanım kolaylığı getirilerek güncel hayatta hızlı şekilde transfer yapılabilmesinin sağanmasına yönelik ciddi çalışmalar mevcut. 

Bitcoin Yakın Gelecekte Nasıl Bir Yol İzleyecek? 

Dünden bu yana fiyat yönende 7800 direncini kırmak için ciddi bir çaba sarfettiğini görebiliyoruz. 7800 bandında ciddi satış baskılaması nedeniyle hala o kritik sınırı geçemedi. Ama bu şekilde devam ederse satış baskısı altında ezilecek ve en azından 7400 seviyesine kadar bir gerileme yaşanabilir.  Tabi bu söylediklerimizin tamamı öngörüden ibaret olup bir balinanın ufak bir dokunuşu ile başlayan alt coin boğa sezonunun başlangıcını hatırlatmak isterim. Bir anda %10 gibi bir artış ile hepimiz şaşırmış sonrasında tüm coinlerin atakları ile kayıplar telafi edilmişti. Tabiki zamında çıkmayı bilenler için.

Anlık olarak baktığımız şu durumda Btc/Usd bazında satış kısmının ağır bastığını görebiliyoruz. 7600 seviyesinde bir gevşeme yaşanıp 7400 düşme ihtimali yüksek olsada 7800 direncini kırmak için bir hamle daha yapmak için enerji topladığınıda düşünebilirsiniz.

 

 

 

 

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here