Bitcoin Madenciliği Rehberi

2
124
bitcoin mining
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bitcoin elde ediliş  biçiminden dolayı çoğu zaman altın ile karşılaştırılır.  Bitcoin Madenciliği Rehberi yazımız sizlere kesinlikle ışık tutacak. Bitcoin de Madencilik adı verilen bir süreçte yaratıldığı için altın ile karşılaştırılması son derece doğaldır.

Bitcoin madenciliği iki farklı amaç taşır bunların ilki coinleri çıkarılması ikincisi ise ağda işlem görmesidir.  Altın ve Bitcoin arasındaki  benzerlik ise ikisininde sınırlı olması Bitcoin 2017 yılında 17 milyon kez çıkartıldı.  Ayrıca tüm dünyada maksimum 21 milyon Bitcoin çıkartılabilir.  Yani 21 milyon sınırını ulaştıkça Bitcoin çıkarmak giderek zorlaşıyor.  Madencilikte verilen ödüller sınırlı olduğundan ağa katılan madenciler artış gösterdikçe bu işten kar etmek bir o kadar zorlaşıyor.

BİTCOİN MADENCİLİĞİ İÇİN GEREKENLER

Bitcoin madencisi olabilmek için öncelikle bir bilgisayara ihtiyacınız var. Daha sonrasında bu bilgisayarda çalıştıracağını madencilik yazılımına ihtiyacınız var.  Bu programın amacı karmaşık matematiksel hesaplamalar yapar  bilgisayarın kaynaklarını kullanır.

Herhangi bir madenci matematik sorunun çözümünde başarılı olursa yeni bir blog oluşturur ve belirlenen sayıda Bitcoin alır.  Her 210 blogda yani 4 yılda bir blog ödülü yarıya düşürülür 2009 yılı verilerine göre bu ödül 50 Bitcoin’di. 2014 de ise yarıya indi ve yani 25 Bitcoin oldu.  Kişisel olarak Bitcoin üretimi yapmak madenciliğin ilk yıllarında mümkündü. Günümüzde ise neredeyse imkansız bir hale geldi.

Artık sadece Bitcoin madenciliği yapmak için üretilen cihazlar piyasaya sürülmeye başladı ve bu cihazların ilki 2013 yılında piyasaya sürüldü. Yeni yazılımların ve makinelerin çıkması madencilerin işini kolaylaştırmak yeni yazılımlar ve cihazlar daha üst ürünleri daha verimli hale getirdi ve madencilerin işini zorlaştırdı.

Artık sadece Madencilik amacıyla tasarlanan cihazları üretmek için bile şirketler kuruluyor. Ayrıca bu cihazları ikinci elini bile satın alabiliyorsunuz.

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Genel Yayın Yönetmeni

2 YORUMLAR

  1. Küçük bir bitcoin yatırımım var ancak madencilik yaparkta ufak ufak biriktirmek istiyorum rehberden yararlanarak gerekli şeyleri temin edip hemen işe başlayacağım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here