Bitcoin ile Monero Arasındaki Farklar

3
155
bitcoin wallpaper
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bitcoin ile Monero Arasındaki Farklar

2009’da yaratılan Bitcoin dünyaya dijital nakit kazandırdı. İlk merkezi olmayan kripto nakit birimi oldu. Aracı kullanmak zorunda kalmadan ve müsaade istemeden dünya genelinde kocaman miktarda parayı işleme kabiliyeti hakikaten çığır açıcı. Bitcoin, % 35 pazar hakimiyeti ile 283 milyar dolar piyasa bedeli ile şifreleme endüstrisine yıllardır liderlik etmektedir.

Bitcoin Mutlaka kendini kanıtlamıştır, ancak var fiat nakit birimlerine (USD, EUR,GBP vb.) Kıyasla Bitcoin artık tek sınırlı kullanım kutusu sunulucak gibi görünüyor. Yeni teknolojilere ve yeniliklere karşı dayanıklı duruma getirmek için yükselmek ve yeni özellikler eklemek zorlaştı. Ayrıca, işlemler yavaş ve pahalı duruma geliyor.

Ardından Monero geliverdi (güvenli, özel, izlenemeyen bir nakit birimi). Uyarlanabilir bir blok boyutu, kendi kod tabanı ile tek sizin kontrolünüz kapsamında fonlarınızdan sorumludur, hesaplarınız ve işlemleriniz meraklı gözlerden hususi tutulur. Hatta geliştiricileri de bazıları anonimdir. Görüldüğü gibi, Monero sadece başka bir Bitcoin klonu değildir. Gerçek olamayacak kadar iyi.

Bu Makalede, Monero’nun nihayet yıllarda giderek daha popüler duruma gelmesine muavin olan özelliklerine daha yakından bakacağız (Monero, şuanda piyasadaki yekün 11 milyondan çok şifrelemeye ve toplamda 7,5 milyar doların üzerinde kapital kullanımına sahiptir).

Neden Bitcoin Gizlilikten Yoksun ve Monero’nun Yapabilecekleri Nelerdir?

Bitcoin, hakikaten anonimlikten ziyade düzmece kimliklidir; buda kullanıcıların kimliklerini vermeden operasyon yapabileceği anlamına gelir. Bitcoin, bankaların yaptığı gibi gerçek dünya kimliklerini kullanmaz. Bunun yerine, işlemleri cüzdanlar ortasında olası kılmak için adresleri kullanır. Sorun, operasyon bilgileriyle beraber adreslerin, blok zincir olarak bilinen bir umumi defter dosyasında saklanması ve böylece bireylerin vakit içinde kimliğinizi bir işlemle ilişkilendirebilmesidir. Kullanıcılar şahsi kimliğini eklemeden operasyon yapabilirler. Bununla birlikte, artık Bitcoin blok zincirinin blok zincir analiz şirketleri yönünden çıkartılan veriler bulunduğu yaygın biçimde bilinmektedir. Bitcoin işlemlerini yüksek bir doğruluk derecesinde anonymize etmek için kullanabiliyorlar.

Öte Yandan Monero, varsayılan ayar olarak gizlilik özelliğini etkinleştirmiştir. Taşınmaz işlemler ve anonimlik protokole göre hazırlanır ve ne kadar tuttuğunuzu, geçmişte kiminle operasyon yaptığınızı veya belirli bir işlemde ne kadar fazla bedeli gönderdiğinizi kimse bilmez.

Bitcoin Market Cap | Monero Market Cap

3 YORUMLAR

  1. Bitcoine göre verdiği güven biraz daha az olsada monero bence ileride güzel yükselişleri yakalayacak, ben bitcoine yatırım yaptım ancak monero’yu boş bırakmadım onada yatırım yaptım. Yaptığım yatırımında daha arkasındayım yükseleceğine inanıyorum.

  2. bitcoin ile monero arasındaki farkları sizin kadar sade anlatan bir siteye daha rastlamadım.
    takip ettiğimden beri yazdıklarınızla bana çok şey öğrettiniz teşekkür ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here