Bitcoin Hakkında Sorular Detaylar

0
109
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bitcoin hakkında konusunda her gün bazı şeyler duyuyoruz. Bitcoin ile ilgili en çok merak edilen ve Bitcoin hakkında ki  konuları ele aldığımız bu yazımızı okuduktan sonra Bitcoin hakkında çok daha bilgili birisi haline  geleceksiniz.

BİTCOİN NEDİR?

Bitcoin bir çeşit kripto para, altında yatan teknolojiyi ön plana çıkarmak için (dijital para) anlamını da taşır. İlk harfi küçük olarak yazılan bitcoin ise kripto paralara verilen ortak isim anlamını taşımaktadır.

KRİPTO PARA BİRİMİ VAR MI?

Hayır yok, kripto paralar elle tutulamaz yani cebimizdeki kağıt ya da madeni paralar gibi değildir. Hiç bir şekilde fiziksel bir görüntüsü değeri yoktur. Sanal ortamda işlem gören online olarak kullanılan küresel olarak işlem gören bir para birimidir. Bitcoin şuanda kripto paraların en ünlüsüdür. Şuanda aktif olarak işlem gören 1300 kadar kripto para bulunmaktadır.

BİTCOİN KİMİN? NASIL ÜRETİLDİ?

İlk olarak 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından icat edildi. Daha sonrasında ise pek çok gelişim ve güncelleme yaşadı ancak bu kişilerin isimleri ve bilgileri net değil. Halen daha bunu bilen ya da resmi bir kaynaktan haber alınamadı.

Blockhain teknolojisi ile tanınan Bitcoin için herhangi bir şekilde ortak bir yönetim merkezine gerek yoktur. Kullanıcıların ortak veri paylaşımı şeklinde çalışır.

HERKES BİTCOİN ÜRETEBİLİR Mİ?

Teorik olarak bir cevap vereceksek Evet herkes Bitcoin üretebilir. Ancak maliyeti oldukça  yüksek ve riskli bir sektör, Bitcoin değer kazanırsa sizde yatırımınıza oranla madencilikten daha fazla miktarlarda kazanç elde edebilirsiniz.

Bitcoin çıkarma işlemine Bitcoin Mining (Bitcoin kazma) işlemi de denmektedir. Günümüzde Bitcoin madenciliği büyük oranla Çin’de yapılmaktadır. Kripto para madenciliğinin yüzde 70’i bu ülkede gerçekleşiyor.

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Genel Yayın Yönetmeni

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here