Bitcoin Gibi Değeri Artışta Olan 5 Önemli Sanal Para

8
131
Bitcoin Gibi Değeri Artışta Olan 5 Önemli Sanal Para
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kripto para piyasasında son dönemlerde çok yoğun bir talebin olduğunu görüyoruz. Özellikle Bitcoin’in değerinin 58 bin TL civarına kadar yükselmiş olması diğer kripto paraların da dikkat çekmesini sağladı. Şuan piyasa değeri 5 milyar doların üzerinde olan Bitcoin’in de rakiplerinin değerleri yükselmeye başlıyor. diğer 5 Önemli Sanal Para hangileri?

5 Önemli Sanal Para
Ethereum – ETH

Ethereum’da yanı Bitcoin gibi blok zinciri teknolojisi geliştirilmiştir. Etherum, 2014 senesinde Vitalik Buterin tarafından kripto paraların merkeziyetçilikten daha fazla uzaklaştırılması için oluşturuldu. Etherum herhangi bir açık merkezi bulunmayan yazılım platformudur. Para transferi ücretlerinin ödenmesi ve bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için kullanılmaktadır.

Ripple (XRP)

Ripple ilk olarak Bitcoin geliştiricileri tarafından 2012 senesinde California’da kullanılmaya başlamıştır. New York Times’ın uzmanlarına göre kendisi Bitcoin’in en büyük halefi konumunda yer almaktadır. Dünya genelinde birçok bankanın şimdiden para gönderme ve ödeme işlemlerinde kullandığını görebiliyoruz. Ripple aslında diğer paraların aksine bankalar olmadan bir anlam ifade etmemektedir.

IOTA (MIOTA)

Kalabalık dijital para birimi sektöründe yeni oyuncular arasına IOTA’yı görebiliyoruz. IOTA blok zinciri ağına dayanmamaktadır. Sistem Tangle adında alternatif bir dağıtımcı hesap sistemine dayanmaktadır. Fujitsu, Microsoft gibi büyük şirketlerle anlaşma yapılmıştır ve nesnelerin interneti teknolojisinde kendisini ilk piyasa alanı olarak tanımlamaktadır.

DASH (DASH)

Dash kullanılan bu isme kavuşmadan önce ilk olarak 2014 Ocak’ta XCoin, sonrasında Darkcoin, En son ise günümüzde dijital para piyasasında Dash ismiyle ortaya çıkmıştır. Bu kripto para, özellikle gizliliğe önem vermesiyle bilinirken transferleri anonimleştirmesiyle de dikkat çekiyor.

Litecoin (LTC)

Litecoin bir Google çalışanının eseridir. Bitcoin’in altın rengi kullanmasına nazaran Litecoin’de gümüş rengi tercih edilmiştir. Bunun sebebi ise; daha erişilebilir ve daha ucuz olmasıdır. 2011 yılında kurulan kripto para Bitcoin’den daha hızlı işlem gösteren bir sistemle kurulmuştur.

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Başkanı

8 YORUMLAR

  1. merhaba admin makaleniz ilgimi çekti Bitcoin uzun bir süredir formlarda ve kriptoevi.com da daha önce görmüşdüm ama daha denemek kısmet olmadı ama takip ediyorum yakında bende denemeyi düşünüyorum

  2. Etherum bence en hızlı artışa geçecek kripto para birimi,temeline indiğiniz zaman zaten Bitcoin sistemi ile bire bir işlemekte.Diğer kripto paraların ise çoğaltılması ve piyasaya sürülmesi çok kolay.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here