Bitcoin Fiyatı 8500 Doları Zorluyor

0
67
[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bitcoin Fiyatındaki Son Gelişmeler ve Olasılıklar

Bitcoin fiyatı 6400 sularında gezinirken bugün 8400 sınırında ve 8500 gibi önemli bir direnci kırmak için uğraşıyor. 8500de ciddi kar satışları ile 8200 bandına kadar gerileyen sonrasında tekrar toparlayan BTC şuanda 8500 direnci için güç topluyor gibi görünüyor. 8180 Dolar seviyesine kadar çekilen btc bugün mutlaka bu denemeyi bir kaç kere yapacaktır.  Yaklaşık 7 Ay süren aşağı yönde gidiş trendini bu yükseliş ile kıran ve Ayı piyasasını en azından Bitcoin için geride bırakan Kripto Para piyasaları şuan Bitcoin çevresinde dönen olumlu gelişmelerden oldukça memnun görünüyor

Bitcoinin Yükseliş Trendi

Daha 10 gün önce bitcoinin 5800ü tekrar test edip etmeyeceğini konuşuyor iken birden bire Piyasalara giren sıcak paranında etkisi ile Bitcoin fiyatının önce 6800 sonrasında 7200 seviyesine çıkması bir çok kişinin beklemediği bir gelişme idi. Arada gelen sıcak para girişleri piyasanın canlı kalmasına olanak sağladı. Tabi bu canlılık BTC Dominance Değerindede açıkça görüldüğü gibi bitcoinde durduğu için Alt coinler ciddi manada ezildiler. BTC Dominance değeri an itibariyle %47 seviyesinde bulunuyor. Bu Oran kripto para piyayasında bulunan tüm paranın btcye oranını gösteriyor. Bitcoin fiyatının 6400 seviyesinde olduğu dönemlerde bunun %32 -35 arasında olduğunu belirtirsek yükselişin detaylarını daha iyi anlatmış oluruz.

Bitcoin Fiyatı 8.500 Doları Aşarmı ?

Bitcoin 8500 direncini aşmak için ciddi çaba sarfediyor diyebiliriz. Salı günü bu konuda en büyük atağını yaparak 8503 Dolar seviyesine kadar çıktı. Sonra geri çekilen fiyat şuanda 8400 dolar seviyesine inmiş durumda. Gün içerisinde 8200-8450 arası küçük ralliler yapacağını söyleyebiliriz.  Şuandaki piyasa gidişatı BTCnin işlem hacimlerinde bir düşüş olmadığı taktirde 8500 ve önündeki diğer engelleri aşacağını gösteriyor. Bu süreç 13bin seviyesine kadar devam edebilir. Piyasa hacminin düşüşü veya Bitcoin ETF ile ilgili olumsuz bir gelişmede ise yön tekrar 6000 bandına gelecektir.

Bitcoin Neden Yükseldi

Aslında bitcoinde bir ralli öteden beri bir çok kripto para uzmanı ve fenomeni tarafından dile getirilmekteydi. Bitcoin için Boğa sezonunun açılacağı ve BTC fiyatının 13Bin dolar seviyesine kadar küçük bir ralliyi mutlaka yapacağı biliniyordu. Bu olaya vesile olan işlem ise Bitcon ETF onayı konusunun gündeme gelmesiydi. Henüz gerçekleşmemiş olmasına rağmen bu söylemler paranın bitcoinde kalmasına ve En büyük kripto para biriminin piyasa hakimiyetini ciddi manada ele geçirmesine neden oluyor.  Bu süreç Ekim Ayına kadar ertelendiği için BTC hakimiyetinin bu döneme kadar devam etmesi ihtimali bulunmaktadır. Ama bu esnada Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Bitoin ve diğer başka kripto para birimlerinden ETF başvurusunda bulunanlar ile ilgili kötü bir haber verecek olursa Kripto Para Piyasası yine AYIların insafına kalabilir.

Market Cap Bilgileri

Marketcap verileri piyasanın gidişatını analiz etmekte çok önemli bir veridir. Para girişleri artışı tetiklerken çıkışlar ise düşüşü tetikler. Ayrıca Bitcoin dominance btcnin hükümdarlık seviyesini gösterir. Bu oranın yüksek olması bitcoinin artışına olanak sağlar düşüş durumunda ise Altcoinler bu artıştan faydalanırlar.

  • Kripto Para Adedi  1663
  •  Market Hacmi : 298.518.907.752
  •  24 Saatlik Değişim :+ $20.038.155.197
  •  BTC Dominance: 47.2%

 

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here