Bitcoin fiyatı 8.250 Dolara Geriledi, % 20 Kayıp Var

0
135
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Kripto-para piyasası, 11 Mayıs’ta 40 milyar doların üzerinde bir düşüş gördükten sonra, son 24 saat içinde düşmeye devam etti. Bitcoin fiyatı 8,250 Dolara gerilerken, jetonların çoğunluğu yüzde 20’lik oranlarda kayıp yaşandı.

11 Mayıs’ta Güney Kore’nin en büyük kripto-para alışverişi olan UPbit’in yerel polis, Kore Finansal İstihbarat Birimi (KIU) ve Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) tarafından basıldığı ve soruşturulduğu bildirildi.

UPbit genel merkezindeki iki günlük baskın, Güney Koreli kripto para birimi döviz piyasasında yerel yatırımcıları panik satmaya yöneltti ve nihayetinde küresel kripto-para piyasasını etkiledi.

UPbit davası Mt.’den 8.000’den fazla bitcoin’in hareketi ile çakıştı. Gox mütevelli, daha önce bu yıl Eylül ayına kadar paralarını daha fazla satmayacağını belirtti. Mt.’nin ani satışı. Gox mütevazi fonları ve UPbit’e yönelik beklenmedik soruşturma, tüm kripto para piyasasının günlük 400 milyar dolarlık zarar göstermesini, 400 milyar dolardan 370 milyar dolara çıkarmasını sağladı.

Geçtiğimiz hafta, kripto-para piyasası 470 milyar dolara ulaştı, Ziliqa (ZIL) ve 0x (ZRX) gibi semboller, hem bitcoin hem de Ethereum ile birlikte yüzde 5 ile 40 arasında bir artış kaydetti. O zamandan beri, kripto para piyasası yedi günlük bir süre içinde 100 milyar dolarlık zarar kaydetti. Pazar, geçen hafta boyunca değerinin% 20’sinden fazlasını kaybetti.

15 Mayıs’ta başlayan Blockchain Haftası, Goldman Sachs ve NYSE’nin kripto para piyasasına girişi ve kurumsal yatırımcıların bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri için artan ilgisi, yatırımcıların kısa vadede piyasanın artmasını bekliyor.

Ancak Mt. Gox satışı ve UPbit davası, kripto-para piyasasının son beş gündür düşmesine neden oldu.

Kripto para piyasası geçen hafta yüzde 20’den fazla düşüş gösterdi. Ancak, New York’ta Blockchain Week de dahil olmak üzere yaklaşan olaylar göz önüne alındığında, piyasanın yeniden toparlanmasına olanak tanıyan pazarda büyük borsalarda bir toparlanma görmesi muhtemeldir.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği  2.Sınıf Öğrencisiyim 24 yaşındayım 3 yıldır editörlük hizmeti yapmaktayım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here