Bitcoin Fiyatı 7000 Dolarda Ribaund Yapıyor Fakat Diğer Kripto Para Birimleri Mücadeleye Devam Ediyor

2
132
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

13 milyar dolarlık bir kazanç kaydedilen kripto-para piyasasında, Bitcoin fiyatı 7.050 dolara yükseldi. Etereum, Dalgalanma, Bitcoin Cash, Litecoin ve diğer ana kripto para birimleri de günlük bir değer artışı kaydetti.

Kripto-para piyasası bir ayı döngüsünden geçiyor ve üç ila altı aylık bir süre içinde 10 ila 100 kat daha fazla geri dönüş isteyen spekülatörler piyasayı terk etti. Güney Kore gibi ülkelerde, birkaç ay önce aktif olarak ticaret yapan ünlüler, Bitcoin imajını ve kripto-para piyasasının geri kalanını çarpıtarak kamu özürlerini sundu.

Spekülatörler, piyasadaki yukarı veya aşağı, FOMO (kayıp olma tehlikesi) veya panik nedeniyle, kripto-para piyasasının hem yukarı hem de aşağı yönlü hareketlerde aşırı oynaklığa neden olma eğiliminin temel nedenlerinden biri olduğunda, tepkilerini abartmaya eğilimlidir.

Son üç ayda, düzeltme Ocak ayında başladığı için, kripto-para piyasasında aşağı yönlü hareket abartıldı. Büyük satış hacimleri gösterildi ve pazar yüzde 72 civarında bir düzeltme kaydetti. Son düzeltme pazar tarihinin üçüncü en kötü düzeltmesi oldu.

Ancak, aynı eğilim pek çok kez görülmüştü ve her defasında pazar kendini düzeltmişti, iyileşti. 2014 yılında, bu toparlanma süreci bir yıl sürdü. Bu düzeltme sırasında, 6.000 $ ‘ın altına düştükten sonra, 7.000 $’ dan 8.000 $ ‘a kadar, bazen 7.000 $’ ın altına indi ve hızlı şekilde 8.000 $ ‘ın üzerine çıktı. Sert iniş çıkışlar Bitcoin fiyatını dalgalandırdı.

Açıkçası; yatırımcılar, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin kısa vadeli eğiliminden emin değillerdi. Böyle bir dönemde, temeller önemlidir ve kripto para birimi benimseme özellikle önemlidir.

Güney Kore ve Japonya’da, Bitcoin ve  kripto para pazarının olumsuz imajına rağmen, dijital paraların benimsenme oranı yükselişte. Japonya’nın en büyük elektronik perakendecisi Bic Camera, aylarca Bitcoin kabul ediyor. Ülkenin en büyük bütçeli havayolu şirketi ve otel zinciri Capsule, Bitcoin’i entegre ediyor ve Güney Kore’nin üçüncü büyük e-ticaret platformu, 12 kripto para birimini birleştiriyor.

İşlem hacmine, piyasa raporlarına bakıldığında, kripto para piyasasında kuşkusuz bir ayı döngüsü yaşanıyor ve Bitcoin gibi diğer kripto para birimlerinin önceki seviyelerine dönmesi birkaç ay sürebilir.

Analistlere göre, Bitcoin orta vadeli eğilimi üzerinde pozitif kalır. Bir kripto para tüccarı olan Nick Cote, Bitcoin’in önümüzdeki günlerde 7,700 dolarlık seviyesini test edebileceğini ve momentumunu sürdürmesi durumunda 8.000 $ ‘lık bölgeye geri dönebileceğini belirtti.

Şu anda, piyasadaki çoğu kripto para birimi korelasyonlu bir şekilde hareket etmektedir ve varlıkların büyük çoğunluğu Bitcoin fiyat eğilimini takip etmektedir. Kripto para birimlerinin birleşik fiyat hareketleri, istikrarsız ve olgunlaşmamış bir piyasaya işaret eder. Kripto para birimleri farklı yönlerde hareket etmeye başlayıncaya kadar, piyasa istikrarsız ve yüksek düzeyde oynak olmaya devam edecektir.

2 YORUMLAR

  1. Bitcoin’in bu hareketli durumu beni çok tedirgin ediyor. 2 ay önce 20 bin dolar seviyesinde olan bitcoin şimdi 7 bin dolar seviyesinde umarım bir an önce hakettiği değere geri döner

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here