Bitcoin Fiyatı % 6’dan 7,350 Dolara Yükseldi, Kripto Para Piyasası 10 Milyar Dolar Kazandı

0
111
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

2 Nisan’da bir ribaundu 6,500 dolardan 7000 dolara kaydettikten sonra, 4 Nisan’da Bitcoin fiyatı bugün tekrar yüzde 6 arttı. Yaşanan artışla birlikte tüm kripto para piyasası günlük 10 milyar dolarlık kazanç elde etti.

Steem ve VeChain gibi birkaç küçük kripto paranın değeri,% 50 ve% 25’lik bir artışla Bitcoin’den daha iyi performans gösterirken, Bitcoin, Ethereum, Ripple, Bitcoin Cash, Litecoin ve EOS gibi ana kripto para birimleri son birkaç gündür genel olarak iyi performans gösterdi.

Bitcoin Çalışması

30 Mart’tan bu yana, yaklaşık 4 gün boyunca, Bitcoin, düşük hacimler ve çoğu ana kripto para biriminde talep yetersizliği nedeniyle 7,350 dolarlık notu geçemedi. Geçtiğimiz 12 saat içinde, Bitfinex, Binance ve diğer ticaret platformlarında satın alınan hacimler, Bitcoin 30 dakikalık mum grafiğinde yükseldiği görüldü.

25 Mart’ta Bitcoin fiyatı; hem Bitcoin vadeli işlemler piyasasında hem de kripto para birimleri değişimlerinde nispeten güçlü miktarlarda 9,000 $ ‘a ulaştı. Ancak o zamandan beri, Bitcoin sürekli bir düşüşe geçti. Bitcoin 8,800 $ ve 8,000 $ dahil olmak üzere birkaç seviyeyi test etti, ancak momentumu sürdüremedi ve 6,400 $ ‘a düştü.

Önümüzdeki birkaç gün içinde, Bitcoin hacmini koruyabiliyor ve 7,500 $ marjını geçebilirse, beş gün önce bulunduğu yere taşınarak 8.000 $ ‘lık bir bölgeye dönüşebilir. 8.000 $ ‘lık bölgeye girişi, Bitcoin’ in güçlü bir ralli için hazırlanmasına yol açabilir.

Halen, Bitcoin’in Bağıl Güç Endeksi (RSI) nötr seviyede olan 39.2 seviyesindedir. Önceden, Bitcoin RSI aşırı satım koşullarını gösteren 30 yaşındaydı. Raporlama sırasında, Bitcoin nötr bir bölgede işlem görmekte ve kripto para birimi aşırı talep ya da satış hacimleri göstermemekte.

Sonuç olarak, önümüzdeki birkaç gün Bitcoin için önemli bir kısa dönem olabilir, çünkü son 48 saatte 700 $ ‘dan fazla artmıştır ve Bitcoin’in hareketli ortalama yakınsama (MACD)’ ye göre bir miktar ivme kazanmaya başlamıştır.

İyi tanınan bir yatırımcı olan Bitcoin Vakfı’nın kurucu ortağı ve VISA’da bir yönetici olan Jon Matonis, orta vadede Goldman Sachs gibi finansal kurumların girişinin Bitcoin yönündeki talebin artmasına yol açabileceğini belirtti. Eğer baskın kripto-para birimi mevcut ayı döngüsünden kurtulabilirse, Matonis gibi analistler bu yılın sonunda Bitcoin için bir boğa koşusunu tahmin ediyor.

Günün erken saatlerinde New York Times’dan Nathaniel Poppers, Centra adlı bir ICO’nun kurucularının, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) izin almadan menkul kıymet dağıtımı için tutuklandığını bildirdi. SEC, ICO’lar üzerinde baskı yapmaya devam ederse, küresel ICO ekosistemindeki faaliyetlerde ve nihai olarak da Ethereum’un değerinde bir azalmaya yol açabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here