Bitcoin Fiyatı 6,100 $ ‘dan 6,500 $’ a Yükseldi

0
95
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bitcoin Fiyatı 6,100 $ ‘dan 6,500 $’ a Yükseldi Piyasa Nefes Aldı. 

Bitcoin dün (13-06-2018) 6400 direncini kırdıktan sonra gideceği dip nokta olan 6100 seviyesine kadar geriledi. Burada sağlam bir desteğin ardından toparlamaya başlayan BTC diğer coinlerede öncülük ederek hepsini yukarı doğru taşımaya başladı. Anlık itibariyle 6450-6500$ seviyelerinde dolaşan BTC buradan yukarı yönlü bir istikamete giderse 7000-7100 aralığına kadar hız kesmeden devam edebilir ama eğerki satış baskısı ağır gelir ise 6200 seviyelerine kadar çekilmesi hiç süpriz olmaz.

Güçlü Oversold Durumu

BTC’nin en son düzeltmesi ile 6,100 $dan başlayıp 6,500 $ ‘lık seviyeye hızlı bir şekilde çıkış yapması büyük ölçüde, 13 Haziran’da 28 olan (RSI) bağlanabilir. RSI 30’a düşerse, bir varlığın aşırı satıldığı düşünülür. Dün, BTC’nin RSI’si 28’in altına düştü ve bu da aşırı derecede satış olduğunu bize gösterdi. BTC Sözlüğümüzde teknik terimlerin karşılıklarını bulabilirsiniz. OverSold aşırı derecede satış demektir. 

Düşük RSI’lar ve BTC’nin satışlarını 6,100 $ seviyesinde devam ettirmek istemeyen Ayılar BTCnin hızlı toparlanmasında etkili oldu. Ancak belirtmemiz gerekiyorku BTC’nin düşüş eğilimi hâlâ aşırı bir şekilde karşımızda duruyor. Bir kaç günlük toparlanma sonrası tekrar ciddi bir düşüş yaşanabilir. Bu seferki ralli 5.000$ seviyesine düşüşün öncesindeki bir tek seferlik çıkışta olabilir. 

Analistler, orta vadede BTC fiyatının 5.000 $ ‘ın altına düştüğünü görüyorlar. 1 milyar dolarlık Pantera Capital dahil olmak üzere birçok büyük ölçekli perakende yatırımcısı ve kripto-para birimi hedge fonları, orta vadede BTC’nin uzun vadeli eğiliminde iyimserliğini dile getirerek, özellikle 2018’in dördüncü çeyreğinde, büyük bir boğa hareketi beklediklerini ifade etti.

Ancak, BTC’nin güçlü düşüş eğilimi ve kripto-para piyasasının düşük hacmi göz önünde bulundurulduğunda, BTC’nin bir başka önemli düzeltmeyi kaydetmesi ve bir taban oluşturmadan ve hacimde yükselmeden önce 5.000 $ ‘ın altına düşmesi muhtemeldir.

Nisan ayında dijital varlıklardan 1 milyar doların üzerinde bir paya sahip olan Pantera Capital ekibi, BTC’nin önümüzdeki 12 ay içinde, büyük olasılıkla 2018 yılı sonuna kadar rekor bir fiyata ulaşacağını belirtti.

“Kolayca olabilir. Gelecek hafta% 50 düşebilir – bu bir ay önceydi. Yani bu kadar hızlı bir şekilde büyüyen herhangi bir pazarda, büyük bir downdraft (Aşağıya Doğru salınım)olabilirdi.

Dan Morehaead Genel eğilime baktığımızda Bir yıl içinde bugünkünden çok daha yüksek olacak ”diyor ve ekliyor BTC’nin yıl sonuna kadar 20.000 dolar seviyesini geçeceğine inandığını belirtti. 

 

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here