Bitcoin fiyatı geri çekiliyor, kayıp 400 Dolar

1
115
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Beş gün boyunca, küresel pazardaki bitcoin, Eterum ve diğer ana kripto paralar, kayıp vermeksizin momentumu korurken geri çekilen Bitcoin son 24 saatte 400 dolar kayıp verdi.  Kripto para piyasası, geçen hafta 243 milyar doların altına düştükten sonra  son saatlerdeki işlemlerde 300 milyar dolarlık bölgeye doğru hareket ediyor.

Kripto para piyasası, 31 Mart’tan bu yana 6,500 $ ‘lık bölgeden geri dönerek kısa vadeli bir toparlanma yaşadı.  Fakat dün, 7400 $ dan işlem gören Bitcoin’de hafif bir düşüş görüldü.

Son 24 saat içinde, 7,500 $’ dan 7,100 $ ‘a gerileyen Bitcoin 400 $ ‘lık kayıp verdi.  Bitcoin fiyatı 7.000 $ ‘ın altına gerilemesinin ardından sürekli dalgalanma yaşandığı görülüyor.

Fiyat hareketlerinin hızını ve hızını ölçen bir momentum osilatörü olan Relative Strength Index (RSI) şu anda 37.1’de Bitcoin için nötr bir bölge anlamına geliyor. Bitcoin RSI’sı 30’a düşmeye devam ederse,  kripto para tüccarları için fırsat anlamına gelir. Hareketli ortalama yakınsama (MACD) gibi diğer momentum göstergeleri de Bitcoin için nötr bir bölge ve güçlü bir kısa vadeli performans için momentum eksikliği gösterir.

Bu momentum göstergelerinin Bitcoin için nötr bir bölgeye yöneldiği ve hareketli ortalamaların güçlü bir satış sinyalini gösterdiği göz önüne alındığında Bitcoin, orta vadeli toparlanmaya devam etmeden önce 7,000 $ fiyatının altına düşebilir.

Düşük maliyetli kripto para birimleri, perakende ticareti yapan yatırımcılara ve büyük ölçekli yatırımcılara cazip gelmeye başlıyor ve bu da potansiyel olarak multi milyar dolarlık tekliflere yol açabiliyor. Bitcoin’de, tezgah üstü (OTC) piyasalar genellikle doğrudan madencilikten-yatırımcılara ya da aracı kurumlardan yatırımcılara veya küresel kripto-para değişim piyasasının dışında işlem yapan tüccarlara cazip geliyor.

Hedge fonları ve büyük ölçekli yatırımcıların çoğu, büyük kripto paranın hala tüm zamanların yüksek değerlerinden önemli ölçüde düşük olması nedeniyle kripto para piyasasına yatırım yapma fırsatlarını araştırmaya devam ediyor.

Bitcoin ve diğer büyük kripto paranın fiyatlarındaki küçük düşüş, kripto-para piyasasının değerlemesinde hafif bir düşüşe neden oldu. Yatırımcılar, Bitcoin 6.000 $ ‘lık bölgeye geri düşmedikçe kısa vadede ortaya çıkan hareketler için endişe taşımıyor.

Tezgâh üstü piyasalardan, büyük ölçekli yatırımcılardan ve hedge fonlarından gelen ve Bitcoine olan talebin ve tüccarların mevcut seviyelerde en baskın kripto paraları satma konusundaki tereddütleri göz önüne alındığında, önümüzdeki günlerde Bitcoin fiyatının yeniden toparlanacağı düşünülüyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği  2.Sınıf Öğrencisiyim 24 yaşındayım 3 yıldır editörlük hizmeti yapmaktayım.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here