Bitcoin Fiyat Analizi 30-06-2018

0
83
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bitcoin 6000 $ ‘ın üzerine hızlı sıçradı Ama Sırada Ne Var

Bitcoin Dün gece 2:30 civarında 5850$ dolar seviyesinden birden bire 5.300 seviyesine kadar tek mumluk bir sıçrama yaptı. Bu sıçramanın yeni bir boğa sezonu başlangıcımı yoksa ayıların başka bir oyunumu olduğunu kısa zaman içerisinde anlayacağız. İlk işaretlerimizin kısa süreli bir boğa sezonu yaşayabileceğimizi gösteriyor. Bu kanıya varmamızdaki en büyük etken bir önceki boğa sezonununun hemen öncesinde alt coin kontratlarının yenilenmesi durumunun tekrarını yaşamamızdan kaynaklanıyor. Gün içerisnde 6500 seviyesini test etti ve üstünde tutunamayarak küçük bir düşüş yaşadı ama bolca yakıtı olan btc bu direnci isterse aşacaktır.

Bitcoin ve Kripto Borsasında bundan sonrası ne gösteriyor?

Piyasanın sürükleyicisi olan Bitcoin sürekli olarak gelen satışlarla 5800,00 dolar seviyesine kadar geriledi. Herkes bir sıçrama bekliyordu aslında ama bu sıçramanın piyasayı ne kadar canlandrıabileceği ise henüz bir soru işareti olarak duruyor.  Bitcoin için 6.200$ dolar seviyesinde tutunmak ve üstünde olmak önemli bir desteğinin olduğunu gösterir yanlız önümüze baktığımızda çokça temizlenmesi gereken dirençler olduğunu görüyoruz.  Önümüzdeki en büyük soru ise 7.000$ dolar geçilebilecekmi?

Bitcoin Fiyatı Anlık Analizi 

Bitcoin Fiyatı :

BTC / USD günlük grafiğine bakıldığında %4 seviyesinde bir artış ile an itibariyle 6.400 Dolar seviyesinde görülüyor. Haziran ayındaki en yüksek fiyatı olan 6.500$ seviyesine kadar çıkan hatta bir ara 6.523 dolara kadar yükselen ama sert bir dirençle karşılaşarak bir miktar geri çekildiğini gözlemliyoruz. Şuandaki durumda bu direncin tekrar deneneceği yönünde olduğudur.

Ethereum Analizi :

ETH /Usd günlük değişimine bakıldığında Btcnin yaptığı atağa aynı miktarlarda Ethninde eşlik ettiğini görmekteyiz.  Bir kaç günlük rallisine bakıldığında sürekli düşüş trendinde olan Ethereum 404 dolar seviyesine kadar geriledi. Önemli bir nokta olan bu seviyenin altına düşmesi çok zor anları yaşamasına neden olabilirdi. Ama btcnin anlık atağıyla yükselmesi Ethereumu canlandırdı. İlk mumda 433 Dolara kadar yükselen Eth yükselişini kesmeden önce 445 ve 455 dolar seviyelerine kadar çıktı. Anlık olarak bir kar satışı beklentisi olmakla beraber herşeyi Bitcoin fiyatının belirleyeceği bir süreçte olduğumuz için iyi takip edilmesi gerekiyor.

Bitcoin Cash Analizi :

BCC/USD incelemesinde son zamanlarda düşüşlerde başı çeken Bccnin aynı hızda toparlanmaya başladığı görülüyor. 647 Dolar seviyesine kadar inen Bitcoin cash fiyatı BTC atağıyla hızlı bir toparlanma yaşadı. %14 gibi bir değer artışını sağlayan coin daha sonra kar satışlarıyla bir miktar geriledi. Ama an itibariyle bakıldığında 755 dolara kadar çıkan coin 650 dolar seviyesinde coini alanlara şimdiden %16 kar bıraktı bile.  Bitcoin cash tekrar toparlanma sürecinde muhtemelen en çok değer kazanacak olan büyük alt coinlerden birisi olacaktır. Düşüşü kadar yükselişite sert olan bir coin olan BCC 5000 $ dolarlık zirve seviyesini ne zaman tekrar görür bilemiyoruz ama bir boğa sezonunda 1400 dolar seviyesini tekrar yakalayacağını söylemek için kahin olmaya gerek yok.

Genel Market ve AltCoin Analizi

Markette yer alan neredeyse tüm coinler btcnin tepkisine olumlu yaklaşıp yükselişe geçmeye başladılar . BTC/Altcoin analizine bakıldığında Powr, Snt, Mco en yüksek getiriyi sağlayan coinler olarak görülüyor.

Burada Bir istisna olarak Key coini saymıyorum. Ciddi manada bir hacimle beraber çok yükseklere çıktığı görülüyor. Dün 200 sts seviyesine çıkan coin inişe geçmiş ardından tekrar yükselerek 600 stsye kadar çıkmıştı. Bu tür durumlarda panik yapıp girmemek veya girmeye cesaretiniz var isede mutlaka %5 altına stop koymanızda fayda vardır.

Markette yükselen coinler kadar düşen ve yükselemeyen bazı coinlerde dikkat çekiyor. Genelde düşen coinlere bakıldığında bir haftalık süreçte mutlaka %10-15 civarında kar bırakan coinlerin bu dönemde düştüğünü görüyoruz. Bir diğer dikkat çeken coin ise TRX fiyatının bir türlü btc karşısında toparlayamamış olması olarak görülüyor. Tron binancede yaptığı yarışmayla bir nebze yükselir diye düşünüp yanılanlardan birisi olarak btcnin atağına sessiz kalmasıda ciddi tereddütler doğruyor.  Fırtına öncesi sessizlik veya balinaların bir oyunu olarak düşükten toplama statejiside olabilir. Elinizdeki coinleri satmayıp beklemenizde fayda vardır.

Kripto Evi Analiz

 

 

 

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Yönetim Kurulu Üyesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here