Bitcoin balonu patlayacak mı?

2
124
bitcoin balonu
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Steve Strongin’e göre önümüzdeki birkaç yılda hayatta kalmayan kurlar “muhtemelen sıfır ticaret yapacak“. Akıllardaki soru işe Bitcoin balonu patlayacak mı?

Goldman Sachs’un küresel yatırım araştırma bölümü başkanına göre, bugünkü kripto para birimlerinin çoğunun önümüzdeki on yılda hayatta kalması pek muhtemel değil. Bu hafta yayınlanan bir notta Steve Strongin, bugünkü kripto paralarının beş ya da 10 yıl içinde var olması olası olsa da bunun muhtemel olmadığını söyledi. Yerine, daha iyi bir şeyin yerini alacaklarını düşünüyor. Bitcoin balonu patlayacak mı?

Bitcoin balonu patlayacak mı?

Notta “Farklı kripto para birimleri arasındaki yüksek korelasyon beni endişelendiriyor.” dedi. Bitcoin, dolar bazında yüzde 1.000’in üzerinde bir artışla 2017’de bir geziye çıktı. Ancak Aralık ayından beri yüksek oranda düştü. Kriptokrasi borsası Coinbase’in web sitesine göre, Bitcoin geçtiğimiz hafta yüzde 37, son bir ay içinde yüzde 61’in üzerinde düştü. Bay Strongin, “içsel değer eksikliği” nedeniyle, önümüzdeki birkaç yıl içinde hayatta kalmayan para birimleri “büyük olasılıkla sıfıra düşecek” dedi. Yetkili, uzun vadeli olmak için ilkel olmaları gerektiğini de ekledi.

Analist, kripto para birimlerinin bugünkü işlem sürelerinin yavaş olduğunu ve ilişkili verilerin güvenli bir şekilde saklanmasında da zorluklar bulunduğunu yazıyor. “Bu sorunları çözmek için gerekli olan yenilik göz önüne alındığında, mevcut kripto para birimlerinin mevcut haliyle kalıcı güce sahip olduğunu görmek imkansız olmasa bile şaşırtıcı olacaktır” dedi.

Notta Bay Strongin, kripto para birimlerinin mevcut ortaya çıkışını “1990’ların sonunda yaşanan internet balonuna” benzetiyor. Birçok şirketin iflas başvurusunda bulunmasına yol açan çöküş.

Kripto Evi Yaz. ve Tic. Genel Yayın Yönetmeni

2 YORUMLAR

  1. Altcoinler’de ilk ilgimi çeken,ripple fakat onunda son zamanda fazlasıyla reklamı dönmekte,ve tüm yatırımcı uzmanları Ripple ‘ye teşvik ediyor.Bence uzun soluklu yatırımda hüsrana uğratabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here