Bitcoin 8,250 Dolar Seviyesinde, Ethereum ve ERC20 Jetonları Momentumu ise Güvenilir

0
102
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Geçtiğimiz iki hafta boyunca, pazardaki en baskın kripto-para birimi olan son kripto para birimleri (altkodinler) ve Eterum son 24 saatte daha iyi performans gösterdi. Kripto-para piyasasının değerlemesi, 400 milyar dolara yaklaşarak 346 milyar dolara yükseldi.

Aşırı oynaklık ve belirsizlik dönemlerinde, yatırımcılar bir varlığa veya kripto para birimine en derin likidite ve istikrarla eğilmeye eğilimlidir. Ocak ve Şubat aylarında, kripto-para piyasasının değerlemesini 816 milyar dolardan 240 milyar dolara yollayan iki önemli düzeltmenin ardından yatırımcılar, güvenli bir liman varlığı olarak bitcoine yöneldi .

Son zamanlarda, altkolar, bitcoin’e karşı güçlü kazançlar kaydetmeye ve piyasada bağımsız fiyat hareketlerini göstermeye başladı. Bitcoin’in genel fiyat trendini takip etmek yerine, birçok kripto para birimi bitcoin’den farklı hareket etmeye başladı.

Bu hafta, Tron (TRX), 0x ve ICON (ICX) gibi ERC20 simgeleri, hem bitcoin hem de Ethereum’a karşı iyi performans gösterdi. ERC20 tokenlerinin artan değeri ve küçük kripto-para birimleri için küresel kripto-para piyasasında yatırımcıların artan talebi, yatırımcıların daha fazla risk almaya başladıklarını ve piyasada kendine güvenen olduklarını gösteriyor.

Çevrimiçi ticaret ve yatırım odaklı bir Danimarka yatırım bankası olan Saxo Bank, kısa bir süre önce, kurumsal sermayenin kripto-para piyasasına girişinin, kripto paranın büyük çoğunluğunun fiyatında bir artışa yol açacağını beklediğini bildirdi.

Saxo Bank’ın 2018 ikinci çeyrek raporunda “Hisse senedi piyasalarında kayda değer bir geri çekilme var ve bu da ilişkisiz varlıklara ya da kripto para birimlerinin potansiyel bir alternatif olduğu geleneksel finansal sistemin erişiminin dışında kalan varlıklara bir miktar para akışı olacak. Düzenleme ve yatırımcı korumasındaki artış nedeniyle kurumsal sermayenin kripto-para piyasasına girişi kripto para birimlerine olumlu bir döneme yol açabilir” denildi.

Bitcoin 8,250  Dolara Yükseldi

Son 24 saat içinde, bitcoin fiyatı yaklaşık% 8 artışla 8.000 Dolardan 8.250 Dolara yükseldi. 18 Nisan’da, bitcoin fiyatı 7,900 dolardan 7,810 dolara gerilemişti. Ancak, neredeyse tüm büyük kripto para birimi borsalarında satın hacimlerinde nispeten büyük bir artışla hemen hemen toparlandı.

Şu anda, Göreceli Güç Endeksi (RSI) nötr bir bölgeyi ifade eden 56 işaretinde kalmaktadır. Bitcoin, aşırı kısa vadeli büyümenin iyimser bir göstergesi olan aşırı satım veya aşırı alım değildir. Hem üstel hem de basit hareketli ortalamalar, satın alma sinyalleri var ve bitcoin fiyatının 19 Nisan’da yükselme eğiliminde olduğunu gösteriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here