Bitcoin 8,100 Dolara Yükseldi; Pazar 350 Milyar Dolara Yaklaştı

0
116
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bitcoin fiyatı, 7.850 $ ‘a düştükten sonra tekrar toparlanarak son 24 saatte 8.100 dolara yükseldi. Bitcoin’in hızlı toparlanması ve Monero ve 0x gibi büyük kripto paranın güçlü performansları, piyasanın 334 milyar dolara tırmanmasını sağlayarak Pazar 350 milyar dolara yaklaştı.

Hareketli ortalamalar ve momentum osilatörleri, genellikle kısa vadeli büyümenin iyimser bir göstergesi olan bitcoin için nötr bir bölgeye işaret eder. Bitcoin’in Bağıl Gücü İndeksi (RSI) 55’in altında kalmaktadır, bu da bitcoin’in piyasadaki tüccarlar tarafından aşırı satılmadığını veya aşırı alım yapıldığını belirtiyor. Aşırı dolum koşulları bir ayı döngüsünü gösterirken aşırı alım koşulları muhtemelen bir değer düşüşüne yol açacağından, kısa vadede bitcoin için nötr bir RSI bölgesi çok önemli.

Hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD) gibi momentum göstergeleri, güçlü alım sinyalleri sağlar ve hem üstel hem de basit hareketli ortalamalar, güçlü bir bitcoin momentumunu gösterir. Yüzde 3 iyileşme ile, son 24 saat içinde momentumunu devam ettirebilirse, bitcoin fiyatının önümüzdeki birkaç gün içinde 8,500 $ ‘a doğru hareket edebilir.

Temel olarak, bitcoin ve tüm kripto para piyasası büyümek için ideal bir konumda bulunuyor. Soros Fonu, Rockefeller’in VenRock ve Rothschild ailesi gibi en büyük kurumsal yatırımcılardan bazıları, kripto para piyasasına girişlerini açıkladı. Bazı analistler, 6,900 $ ila 8,000 $ arasındaki büyük artış ve 8,000 $ ‘dan 8,500 $’ a yükselen ikinci dalganın, bu kurumsal yatırımcılardan büyük bir sermaye girişi yarattığını gösteriyor.

Güney Kore’nin en büyük kripto para birimi değişimi bith deposu olan Bithumb da bu hafta şirketlerini elinde bulunduruyor. Çünkü şirket, Kore Borsasında listelenen bir kamu kuruluşu olan BTCKorea tarafından işletiliyor. Kamuya ait belgeye göre, Bithumb kullanıcılarına 6 milyar dolardan fazla paya sahip ve kripto para birimlerindeki varlıkları nedeniyle gelirlerinden daha fazla kar elde etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here